Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

1863-1864 m. sukilimo keliu po Šiaurės Rytų Aukštaitiją

„1863-1864 m. sukilimo keliu po Šiaurės Rytų Aukštaitiją“

Ko gero, nėra Lietuvoje tokios vietovės, kurios vienaip ar kitaip nebūtų palietęs 1863 - 1864 m. sukilimas. Rytų Aukštaitija ir Kupiškio kraštas - ne išimtis.

Minint 150-ąsias 1863 - 1864 m. sukilimo metines Kupiškio etnografijos muziejus parengė ir vykdė projektą „1863-1864 m. sukilimo keliu po Šiaurės Rytų Aukštaitiją“, kurį finansavo Kultūros rėmimo fondas. Jo metu buvo surengta kilnojamoji fotografijų paroda ir sukurta edukacinė programa „1863 – 1864 m. sukilimo keliu po Šiaurės Rytų Aukštaitiją“. Paroda ir edukaciniai užsiėmimai buvo pristatomi ir vedami mūsų muziejuje bei trijose Kupiškio rajono mokyklose. Visą šį laikotarpį Kupiškio krašto gyventojai, svečiai ir ypatingai moksleiviai, istorijos mokytojai plačiau bei išsamiau susipažino su Šiaurės Rytų Aukštaitijos vietovėmis, paženklintomis 1863 - 1864 m. sukilimo bei to laikotarpio ginklais. Mokyklos buvo pasirinktos tų Kupiškio rajono vietų, kuriose vyko reikšmingi 1863 m. sukilimo įvykiai, tai: Noriūnų pagr. m – kla , Skapiškio pagr. m - kla bei Antašavos pagr. m – kla.

      Siekdami skatinti visuomenę domėtis savo krašto ir Lietuvos istorija, tuo pačiu siekiame pratęsti jau ne vienerius metus Kupiškio etnografijos muziejaus vykdomą profesionaliojo meno sklaidą. Kartu su Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus XIX a. II p. ginklais buvo eksponuojamos fotomenininko Alvydo Ivoškaus užfiksuotos sukilimo paliestos vietos. Vizualiniam pasakojimui sukurti meninė fotografija buvo pasirinkta kaip simbolis, menininkui Eliziejui Liutkvečiui pagerbti ir atminti. Parodos pristatymo metu mūsų muziejuje sukilėlių ir karo dainas atliko grupė „Ugniavijas“.

Taip pat paroda buvo pristatoma Skapiškio kultūros namuose teatrų festivalio „Pienių medus“ metu. Norime pasidžiaugti, kad iš viso šią kilnojamąją parodą aplankė 650 lankytojų; o edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 430 moksleivių. Edukacinių užsiėmimų pagrindu buvo surengta Kupiškio viešojoje bibliotekoje viktorina „ Ką žinai apie 1863 – 1864 m. sukilimą?“.

Šiai progai atminti taip pat buvo išleistas ir parodos katalogas, kuris bus įteiktas kiekvienai Kupiškio rajono mokyklai.

      Sukurta edukacinė programa „1863 – 1864 m. sukilimo keliu po Šiaurės Rytų Aukštaitiją“ tapo nuolatinė, kuri buvo lankomiausia 2013 metais. Kviečiame apsilankyti!

 

A      b

 

sukileliai    sukilimas edukacija3