Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Keramikos pasaulyje

2013 m. Kupiškio etnografijos muziejus kartu su keramiku Romualdu Aleliūnu vykdė projektą „Keramikos pasaulyje“, kurį finansavo kultūros ministerija. Projekte dalyvavo Šepetos A. Adamkienės ir Noriūnų J. Černiaus pagrindinių mokyklų 6-10 klasių moksleiviai kartu su mokytojomis Ingrida Pučėtiene ir Silvija Stukiene. Projekto veiklos pradžioje visi kartu vykome į didžiojo Lietuvos puodžiaus Vytauto Valiušio keramikos muziejų Aleliūnuose (Utenos r.). Kelionės metu keramikas R. Aleliūnas pasakojo, ką reiškia molis, jo specifika, modernioji keramika, kokia yra kūrybos svarba. Keramikos muziejuje dalyviai sužinojo kas yra puodininkystė, tradicinė keramika, jos istorija.

         Vėliau, kūrybinių užsiėmimų metu R. Aleliūno dirbtuvėse dalyviai lipdė, padėdami keramiko bandė įgyvendinti savo kūrybines idėjas, mokėsi glazūruoti.

         Kūrybines idėjas bei užsiėmimų įgyvendinimo etapus, fiksavo Paulius Briedis, kurio fotografijų dėka Kupiškio etnografijos muziejuje buvo surengta užfiksuotų akimirkų bei projekto dalyvių sukurtų darbų paroda.

         Projekto uždarymo metu visi projekto dalyviai susirinko į uždarą renginį, kurio metu dalinosi mintimis, apie projektą, kūrybines idėjas, jų įgyvendinimo subtilybes bei patirtį.

Viso projekto metu dviejų mokyklų skirtingų socialinių ir amžiaus grupių moksleiviai kartu bendravo ir bendradarbiavo, mokėsi vieni kitus suprasti ir išklausyti. Taip pat buvo skatinama jų saviraiška, kūrybiškumas, keramikos kaip meno ir kaip amato domėjimasis. Dalyviai turėjo galimybę pasijausti svarbiais kūrėjais: patys prisidėti prie darbų eksponavimo, pristatymo; jų darbus matė ir aplankė vietiniai gyventojai. Buvo ugdomi mentaliniai ir verbaliniai dalyvių įgūdžiai, pagarba.

 pas aleliu           pas valiusi               

 

keramika dirbtuves 7        keramika dirbtuves 12      keramika dirbtuves 10

 

Plačiau :  http://www.temainfo.lt/pabuvojo-keramikos-pasaulyje-ir-juo-susizavejo/

               http://www.temainfo.lt/keramikos-darbai-igavo-spalva/

              http://www.temainfo.lt/kupiskio-rajono-moksleiviai-keramikos-pasaulyje/