Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Seserų Glemžaičių surinkti eksponatai – muziejaus išskirtinumas ir pradžia

Projektas „Seserų Glemžaičių surinkti eksponatai – muziejaus išskirtinumas ir pradžia buvo skirtas Kupiškio etnografijos muziejaus 70 – ties metų jubiliejui paminėti. Seserys Glemžaitės išgarsino Kupiškio kraštą savo darbais, kurie šiandien saugomi ir vertinami kai neįkainojama vertybė. Jie sudaro muziejaus išskirtinumą ir pradžią. Todėl minint muziejaus jubiliejų buvo parengta seserų Glemžaičių fotografijų ir surinktų eksponatų paroda. Turtingus XIX a. pab. – XX a. pr. buities – etnografijos, tekstilės rinkinius privalėjo pamatyti plati, įvairaus amžiaus visuomenės dalis. Parodą rengė menotyrininkė Donata Jutkienė.

2013 lapkričio 29 d. muziejuje vyko 70 – ties metų jubiliejaus paminėjimo šventė. Muziejininkai sulaukė buvusių kupiškėnų iš Vilniaus ir Kauno, Kupiškio rajono savivaldybės mero J. Jaručio, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo R. Jociaus, muziejininkų iš Rokiškio, Utenos, Pasvalio, Panevėžio, kolegų iš ugdymo ir kultūros įstaigų.

Šventę vedė Kupiškio r. A. Adamkienės pagr. m – klos mokinės, kurias rengė pavaduotoja ugdymui Jūra Sigutė Jurėnienė. Seserų Glemžaičių surinktų drabužių kolekcijas demonstravo Rokiškio choreografijos m - klos šokėjos( vadovė Snieguolė Skardžiuvienė). Kraštiečių bei svečių pasakojimus ir prisiminimus sušildė A. Kirdos vadovaujama folkloro grupė. Prisiminimais dalijosi seserų Glemžaičių sūnėnas Jonas Glemža, buvusi istorikė Irena Eigelienė, gyd. Gediminas Kaluina, prof. Jonas Minkevičius, buvęs muziejaus direktorius A. Jasaitis.

Muziejaus direktorė V. Aleknienė padėkojo visiems šventės dalyviams. Kaip istorijos simbolį, užversdama senovinį kuparėlį pasakė, kad muziejininkai toliau stoja į darbo stakles ir tęsia muziejinę veiklą.

8670       8636-1

8584    8709-1  

glemz                 glem