Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

"Greimas arti ir toli"

greimas015Kupiškio etnografijos muziejuje 2014 m. lapkričio 15 d. 13 val. vyks Karolio Rimtauto Kašponio  parodos ir knygos  „Greimas arti ir toli“ pristatymas. Kodėl ši knyga ir paroda pristatoma  Kupiškyje?

Kaip ir daugeliui žmonių tenka gyventi įvairiose vietose, taip ir žymus semiotikos kūrėjas kartu su tėvais vaikystę praleido Kupiškyje nuo1919m iki  1927m. Nuo 1906 m. septynerius metus tėvas Jurgis Greimas mokytojavo Šimonių ir Juodpėnų pradžios mokyklose.

 Knygoje chronologine tvarka yra apžvelgta Algirdo Juliaus Greimo gyvenimas ir mokslinė veikla. Žymaus mokslininko gyvenimo ir darbų kelyje svarbiausią vaidmenį suvaidino prancūzų kultūra su savo pasaulinę šlovę pelniusiu mokslu, literatūra, menu, būtent ji daugiausia nulėmė reikšmingiausius mokslinės veiklos rezultatus. Tačiau gyvenimo periodas Lietuvoje irgi buvo svarbus.  Šio žmogaus nepamiršo ir  Lietuva. Atminimo lentos įamžinant A. J.Greimo vardą buvo atidengtos Kupiškyje, Marijampolėje, Kunigiškiuose, Šiauliuose o Prienuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Greimų vardas suteiktas tiltui per Nemuną.

Knygos „Greimas arti ir toli“ pristatyme dalyvaus autorius D. R. Kašponis, muzikos ir teatro docentas Rolandas Eidukas. Koncertuos Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“.

Maloniai kviečiame visus dalyvauti !