Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Aistės Bugailiškytės kūrybos darbų paroda

Aist Bugailikyt_tapyba2

Aistė Bugailiškytė gimė 1981 metais Vilniuje. Pati menininkė pasakoja, kad vaikystėje piešimas buvo neatsiejama nerūpestingo gyvenimo laikotarpio sudedamoji dalis. A. Bugailiškytė: „Balto popieriaus lapo virsmas spalvotu man buvo stebuklas, kuris gimsta mano dažų pasirinkimo ir rankų dėka. Popieriaus lakštuose sutalpindavau visą savo pasaulį: mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius, mamos laukimą, brolio išdaigas, tėvo rūpestingumą ir visų nerimą, kad darau tai, ko nedaro kiti“.

 

Vaikystės pomėgis vedė tuo pačiu keliu ir augant, bręstant kaip asmenybei. Žinojimas ir noras tęsti savęs kaip menininkės paiešką ir atradimą pradinėse klasėse nuvedę į dailės būrelį mokykloje, paauglystėje į dailės studiją „Dailės kalba“, dar vėliau ir į Vilniaus dailės akademiją.

 

Menininkės teigimu, tik studijuojant Vilniaus dailės akademijoje atėjo suvokimas, kiek daug gyvenime priklauso nuo atsitiktinio žvilgsnio, rūbo spalvos, suteiktos paguodos ar užuojautos... Kartais labai sunku, kartais  trapu ir lengva. Kartais norisi visus apkabinti ir mylėti, paprašyti, kad nepyktų, suprastų, o tuo pačiu momentu norisi pakelti galvą ir eiti savo keliu.

 

Taigi šioje parodoje eksponuojami gilūs, intelektualūs, gan iškalbingi ir nusakantys autorės charakterį darbai. Paveiksluose vaizduojami geltoni taškai raudoname fone (vėliavos, juostos, žmogaus figūros dalys), tai prisiminimai iš Danijos sostinės Kopenhagos rajono. Kitoje parodos dalyje – pastatai, žmonės, jų gyvenimas…

 

 

 

Paroda eksponuojama Uoginių k. amatų centre 2017.04.01-2017.04.30 d.