Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Eglė Ridikaitė "Palikimas. Bobutas skaralas"

image4

Balandžio 28 dieną (penktadienį), 18 valandą Kupiškio etnografijos muziejuje (Gedimino g. 2, Kupiškis) bus atidaryta tapytojos Eglės Ridikaitės paroda Palikimas. Bobutas skaralas. 2014 metais sukurtas darbų ciklas buvo eksponuotas personalinėse menininkės parodose Vilniuje, Panevėžyje, Gdanske (Lenkija), o ArtVilnius'14 metu, už šį darbų ciklą Eglė Ridikaitė meno kritikų buvo išrinkta geriausia mugės menininke. Į gimtinę savo kūrybą Eglė Ridikaitė atveš pirmą kartą. Tai menininkė daro neatsitiktinai – septyniolikos darbų ciklas Palikimas. Bobutas skaralas  – menininkės duoklė savo gimtinei, o šį kartą skarėlas papuoš muziejaus, esančio netoli buvusių Bobutas namų, sienas. Labai tikėtina, kad vietos kritikai į šiuos darbus žiūrės dar atidžiau, nei žiūrėjo tarptautinės meno mugės dalyviai ir komisija. Gal kažkas ir prisimins bobutas ryšėtą Kazdienį mylimiausių Vasarinį ar Žėminį sustraukusių nuo skalbimo meno kūriniu į Kupiškį sugrįžusią skaralį Taip, drobėse dažų dulkėmis nugulęs palikimas jau nėra tik tam tikro regiono papročių ar to laikmečio mados refleksija. Tai – Lietuvos tapybos istorija.

1966 metais gimusi Kupiškyje, nuo 1986 metų tapytoja Eglė Ridikaitė gyvena ir kuria Vilniuje. Jos darbai eksponuoti daugiau nei 80 grupinių parodų, menininkė yra surengusi 11 asmeninių parodų. 1997 metais baigusi tapybą Vilniaus dailės akademijoje, ši tapytoja praturtina Lietuvos meno lauką itin ambicingais sumanymais, užvaldančiais jos mintis ir laiką ne vieneriems metams. Dauguma Eglės kūrinių, nutapytų nuo jos kūrybinio kelio pradžios iki dabar, sudaro ciklus: štai ciklą Žiedų 50 sudaro 4 kūriniai, Dievo spalva – 20, Europa – 4, Palikimas (bobutas skaralas) – 17 kūrinių, šių metų pradžioje VDA parodų salėse pristatytą Vilniaus grindų grožį įamžinantį ciklą Atėjai, pamatei, išėjai: kultūringos grindys – net 23 įspūdingų formatų kūriniai.

Eglė Ridikaitė tapyboje naudoja sudėtingą, išskirtinę pačios susikurtą techniką: pridengusi drobę iš anksto paruoštais rankų darbo trafaretais, ji ne tapo, o keliais sluoksniais purškia aerozolinius dažus, kol išgauna tinkamus atspalvius ir faktūrą.

„ – Nu, Egla, paduok švintinį skaralį, aisma turgun.“

 

Menininkę atstovauja: Contour Art Gallery

Telefonas:  868799838, Elektroninis paštas: vilma@contourart.gallery

ridikaite