Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Agnės Penkauskaitės fotografijų paroda ,,Žvilgsnis per objektyvą“

A. PenkauskaitGimiau 1992 m. sausio mėnesį. Vaikystę praleidau Virbališkių kaime, visą laiką labai mylėjau gyvūnėlius, augalus ir gamtą. Jau nuo mažens domėjausi įvairiausiais rankdarbiais: lipdymu iš molio, siuvinėjimu, piešimu, papuošalų gamyba, dekupažu ir kt. Visus juos išbandžiau pati, vis ieškojau kur išreikšti save. Praėjus mokyklos metams galiu pasakyti, kad visgi niekas taip gerai neatskleidė mano meilės gamtai kaip pirmasis fotoaparatas, kurį su savimi visur nešiojausi nuo pat 9-os klasės.

    Medžių pumpurai, gėlių žiedai, pirmosios snaigės ir net sraigės – pirmieji mano užfiksuoti kadrai. Vėliau išskirtinių nuotraukų darėsi vis daugiau ir daugiau, todėl nusprendžiau jas talpinti į skirtingus albumus, kurių kiekvienas atspindėtų skirtingus metų laikus – žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiuo metu jau būtų sunku pasakyti, kuris albumas turi daugiau nuotraukų, nes kiekvienas metų laikas, mano nuomone, turi savo žavesio ir tai, ką verta užfiksuoti ir parodyti tam, kuris paprastai praėjęs to grožio nepastebi. Didelė dalis mano nuotraukų yra iš arti nufotografuotų augalų kompozicijos. Kiekvienas iš jų man be proto įdomus savo žiedeliu, spalvų gama, besiskleidžiančiais pumpurais ar ropojančia skruzdėle ar nusidriekusiais voratinkliais, todėl pavasaris ir vasara mano akiai yra patys maloniausi metų laikai, tada viskas bunda ir yra gyva, keičiasi. Rudenį gamta paryškėja, lapai bei medžiai geltonuoja, o tai tikriausiai kiekvienam fotografuojančiam suteikia noro likti lauke ir stebėti tuos visus pokyčius, juos užfiksuoti. Žiema – mano gimimo mėnuo, ji visad man teikia ramybės ir šilumos, todėl niekada nepraleidžiu progos pabūti kieme pačiu šalčiausiu metu, nes tada snaigės – pačios gražiausios, dangus – pats žydriausias, o numinti žmonių takai – patys ryškiausi!   

    Dalintis savo nuotraukomis norėjosi ir vėliau, todėl nusprendžiau jomis pasidalinti ir su savo gimtojo miesto žmonėmis. Pradėjau jas siųsti mūsų miesto laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redakcijai. Visa šeima, giminės ir draugai labai džiaugiasi matydami mano nuotraukas šeštadieniniame laikraštyje. Aišku tai didelį džiaugsmą teikia ir man.

    Šiuo metu dirbu Vilniuje, laiko vis mažiau, tačiau galiu pasidžiaugti, kad meilė gamtai ir fotografijai niekur nedingo. Mano albumai vis pilnėja, nuotraukos puošia ne tik namus Virbališkiuose, bet ir čia – Vilniuje. Ir jos visos unikalios, atrodo metų laikai tie patys, tačiau kiekvienas kadras išlieka savitas ir skirtingas, savaip įdomus. O noras dalintis savo nuotraukomis toks pat? Taip, būtent, dalintis norisi visuomet!

                                                                                                            Agnė Penkauskaitė

Paroda eksponuojama Laukminiškių kaimo muziejuje 2017 m. birželio 1 d. -

 

birželio 30 d.