Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Linos Štilinienės rankdarbių paroda.

BatukaiLina Baikauskaitė  - Štilinienė gimė 1942 m. rugsėjo 8d. Jurėniškių kaime, Kupiškio raj. Dabar gyvena Rokiškyje. Nuo 1963 m. dirbo Rokiškio duonos kombinate. 1984m. perėjodirbti į Rokiškio konservų fabriko laboratoriją. Dirbo iki 1989 m., kur paskutinius 7 metus buvo dar ir Valstybinės kokybės inspekcijos chemike. Be to, Lina Baikauskaitė - Štilinienė surinko daug neįkainuojamos medžiagos apie savo gimtąjį kaimą ir ją laikas nuo laiko vis papildo. (Ją galima rasti Kupiškio etnografijos muziejaus skaitmeninėje laikmenoje). Jai pavyko surinkti įvairių švenčių ir darbų nuotraukas, įvairių kaimo žmonių gyvenimo prisiminimus.

1970 m. susituokė su Edvardu Štiliniu (1934 - 2010) kilusiu iš Laukminiškių kaimo. Kartu užaugino tris dukras: Rasą, Aušrą ir Saulę, kurios įgijusios pedagoginį išsilavinimą dirbo įvairiose mokyklose. Ji gali pasidžiaugti 4 anūkais, iš kurių du studentai, gimnazistė ir darželinukė.

Parodos autorė, nežiūrint į tai, kad buvo didelė šeima, atsakingas darbas, visada labai mėgo rankdarbius. Laisvalaikiu siuvinėdavo, nerdavo, megzdavo. Tai buvo kaip malda prieš užmiegant - nors truputį pamegzti, o rytais labai patikdavo ką nors pasiūti. Šis pomėgis gal persidavė iš mamos Domicelės Baikauskienės, mat kartu gyveno iki 20 metų. Po to išvyko gyventi į Rokiškį, bet į Jurėniškes grįždavo dažnai padėti darbų nudirbti. Pomėgis megzti išliko iki šių dienų, nors yra ir kitas, virtęs gyvenimo dalimi pomėgis - gėlės, sodas ir daržas.

Nepailstančios rankos kuria gėrį ir grožį. Darbštuolės sukurti drabužiai nelieka gulėti spintoje - jais puošiasi vaikai, anūkai, giminaičiai ir pažįstami. Akį patraukia žaismingos rankdarbių spalvo, saviti spalvų deriniai.

Paroda ekponuojama Laukminiškių kaimo muziejuje iki 2017 m.         spalio 31 d.