Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Domicelės Petrulytės - Baikauskienės rankdarbių paroda.

D.Baikauskien.Nerta pagalvl.Akrilanas.1978.40cm 1Kupiškio rajone Mikiškių kaime Uršulės ir Antano Petrulių šeimoje augo septynios dukterys. Ketvirtoji pagal amžių buvo Domicelė (1912 - 1989). Ji baigė pradžios mokyklą. Pramoko siuvėjos amato. Siūdavo aplinkiniuose kaimuose. Vėliau baigė pienininkystės kursus ir pradėjo dirbti pieno supirkimo punkto vedėja. Dirbo Jurėniškių, vėliau Jutkonių pieno supirkimo punktuose. Dirbdama Jurėniškiuose susipažino su šio kaimo gyventoju Lionginu Baikausku (1908 - 1971) ir 1940 metais už jo ištekėjo. Gyveno Jurėniškių viensėdyje, mat jos vyras ten pasistatė namus. Užaugino penkis vaikus: Liną, Gaudentą, Alfredą, Eugeniją ir Janiną. 

Susikūrus kolūkiams Domiselė Petrulytė - Baikauskienė dirbo buhaltere, fermos vedėja. Ji buvo linksma, darbšti, vis stengėsi padėti kitiems, nors pati savo darbų turėjo begales: rūpinosi šeima, šaimininkavo, audė, siuvo, verpė. Moteris ėjo šeimininkauti į laidotuves, vestuves. Apsiūdavo ne tik savo šeimyną, bet ir kaimynus.

Nuo jaunystės mėgusi siuvinėti Domicelė turėjo daug rankdarbių. Vėliau, kai savi vaikai užaugo, padėjo auginti anūkus, vis rasdavo laiko savo pomėgiams. O jau nertus vašeliu jos megztukus, sukneles, skaras, sijonus nešiojo ne tik giminės moterys ir vaikai, bet ir kaimyninių kaimų (Kuosėnų k., Vėželiu k., Biliūnų k.) gyventojos. Nunėrė daugiau kaip 50 suknelių. Meilė rankdarbiams iš mamos persidavė dukrai Linai Baikauskaitei - Štilinienei, kuri laisvalaikiu siuvinėja, neria mezga, siuva.

Nors pokario gyvenimas nebuvo lengvas, labai mėgo dainuoti. Žinojo net 145 dainas ir sukūrė 30 eileraščių, kuriuos dovanojo vaikams gimtadienių proga. 

Kviečiame apsilankyti parodoje ir pasigrožėti Domicelės Petrulytės - Baikauskienės rankdarbiais. Paroda eksponuojama buvusioje Virbališkių mokykloje nuo 2017 m. spalio 3 d. iki spalio 31 d.