Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtinių kūrybos darbų paroda

Globos namu 1Atkeliavus rudeniui atšąla oras, atsiranda daugiau laisvo laiko, tada Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namų globotiniai užsiima kūrybiniais darbais. Kieme šaltas oras, šlapia, todėl norisi prisiliesti prie kažko šildančio, jaukaus ir sukurti mielą rankdarbį ar pasinerti į rudens spalvų pasaulį.

Čia gyvenantys vaikai mėgsta piešti gamtą, gyvūnus, augalus, žmones... Jie piešia įvairiomis technikomis: spalvotais pieštukais, flomasteriais, guašu, kreidelėmis.

Laisvalaikiu globotiniai daro įdomius rankdarbius iš vilnos, popieriaus, audinio, medžio, augalų. Jie išradingai puošia savo kambarius savo rankomis sukurtais darbeliais. Rengiamos spalvingos piešinių, puokščių, įvairių darbelių parodos. Dažnai vaikai savo padarytus darbelius dovanoja į globos namus atvykusiems žmonėms, organizacijoms iš Lietuvos ir kitų šalių.

Užsukęs į kiemą šiaurės vėjas vis dažniau praneša apie artėjančią žiemą, primena apie Kalėdines dovanėles. Pačių rankomis sukurtos dovanos pačios brangiausios ir šilčiausios. Veltinis - puiki idėja visus apgaubti švelnumu, šiluma, o galimybių begalybė, tačiau reikia didelės kantrybės, laiko ir pastangų jiems sukurti.

2017 m. spalio 7 dieną Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namuose vyko edukacinis užsiėmimas "Veltinis", skirtas pažymėti Veltinio dienai. Iniciatorė buvo socialinė darbuotoja Kristina Vičaitė. Šį edukacinį užsiėmimą  vedė Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Visi, norintys velti, sukurti veltinuką sau ar dovanėlę, galėjo susipažinti su vilnos vėlimo paslaptimis ir kūrybingai praleisti laiką. Nuveltus, tą dieną, rankdarbius galima  pamatyti parodoje.

Parodai kūrybos darbus pateikė vaikai iš "Ąžuoliuko", "Rytmečio", ir "Atžalyno" šeimynų. Piešiniuose jie stengėsi atskleisti rudens gamtos savitumą ir grožį, o veltinukuose sukaupė savo rankų šilumą ir svajones. Globotinių gebėjimams atsiskleisti visada padeda kūrybingos socialinės  pedagogės - Gitana Skardžiuvienė, Rasa Daukienė, bei socialinė darbuotoja Kristina Vičaitė. Kūryba padeda atverti vaikų širdis, mąstymą, palieka neišdildomus prisiminimus apie save.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje.

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Nuotraukoje Gretos Vertelkaitės darbelis (14 m). Vėlimas, vilna.