Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Akimirkos su a.a keramiku Romualdu Aleliūnu

AlelinasA. A. Romualdas Aleliūnas keramikas, dailininkas, ramus žmogus gyvenęs ir skendęs savo kūryboje, daugelio atmintyje išliks artimas, paprastas ir puikus žmogus. Todėl minint jo pirmąsias mirties metines dar kartą pabūsime su JUO. Gal netoli Palėvenės išpuoselėtoje Jo nuostabioje sodyboje, gal renginyje, parodoje ar kitoje aplinkoje. Kiekvienas savaip...

Fotografijose 2013 m. vykdyto projekto „Keramikos pasaulyje“ akimirkos, kuriose JIS – mokytojas, draugaus, kūrėjas, žmogus... Dalyvavo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos ir Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos mokiniai.   

Romualdas Aleliūnas (1960 m. kovo 25 d. Panevėžys – 2016 m. gruodžio 7 d. Kupiškis) – Lietuvos dailininkas, keramikas. Nuo 1985 m. dalyvavo dailės parodose; individualios parodos surengtos Kaune 1992 m., Panevėžyje 1994 m., Kupiškyje 2013 m., dalyvavo keramikos parodose Vokietijoje 1995 m., 1996 m. Nuo 1989 m. su kitais organizavo Panevėžio keramikos simpoziumus. Sukūrė monumentalių dekoratyvinių kompozicijų iš šamoto: Sugrįžimas 1989 m., Ramybė 1991 m., „Bokštas“ 1992 m., „Dėžė 1994 m., Pilis 1996 m., Vaza 1997 m. Jose derinamas žiedimas ir lipdyba, apvalios ir kampuotos formos, plokštumos pagyvinamos faktūra, saikingai polichromuojamos.

Vis dėlto a. a. R. Aleliūnas buvo visuomeniškas žmogus, ne vienos asocijuotos struktūros narys. Nuo 1997 m. jis – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, kelerius metus priklausė Kupiškio darbdavių klubui; kaip visuomeninio komiteto „Kupiškio kraštą keiskime kartu“ narys dalyvavo 2015 m. Savivaldybių tarybų rinkimuose.

Niekaip negaliu pamiršti prieš beveik metus savo facebook paskyroje rašytų režisierės Vilijos Morkūnaitės minčių „tokiom akimirkom negali pasiruošti - akimirkai, kai išgirsti baugią žinią, kad staiga užgeso gyvybė žmogaus, kuris privalėjo dar gyvent ir gyvent... Negali surepetuoti tokios akimirkos, ji visada kirs netikėtai ir skaudžiai. A. A. Romas buvo iš tų žmonių, apie kuriuos Kristus kalno pamoksle sakė: "palaiminti taikdariai, jie bus vadinami Dievo vaikais...", nes Romas ir buvo ramybės ir taikos nešėjas, nekonfliktuojantis, įsiklausantis į kitą, net jo varde buvo užkoduota ramybės ir taikos dovana - "romus"... Belaukiant užgimstant Dieviško Kūdikio, į amžinuosius Tėvo namus nukeliavo žmogus – Dievo vaikas. Amžinas gyvybės ratas sukasi... Būtų graži ši poetiška mintis, jei nebūtų taip liūdna....“  

Viliuosi,  jog kiekvieno iš mūsų žemės kelionėje turėsime laimę, sutikti ir ilgiau pasidžiaugti tokiu Dievo vaiku.

Paroda eksponuojama Kupiškio etnografijos muziejaus edukacinėje klasėje nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 8 d.