Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpinių paroda „Po baltu apklotu žiemos“

Virg.7Virginija Jurevičienė gimė 1963 03 28, Daukniškių kaime, Panevėžio rajone. 1985 metais baigė Šiaulių pedagoginio instituto Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo fakultetą įgydama aukštąjį išsilavinimą.

   V. Jurevičienė nuo mažens mėgo piešti, o karpyti karpinius pradėjo jau baigusi mokslus ir pradėjusi dirbti. Nors po to, buvo ilgas laiko tarpas, kuomet Virginija tuo nebeužsiėmė. Vėl karpyti ir dalyvauti parodose pradėjo nuo 2010 metų. Jos darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti  tarptautinėse, respublikinėse parodose, Briuselyje (Belgija), Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Turkijoje. Menininkė yra surengusi 19 personalinių parodų.

   2011 vasario mėn. karpiniai buvo sertifikuoti kaip Tautinis paveldas. Tais pačiais metais gegužės mėnesį buvo priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendriją. 2015-aisiais išrenkama Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininke.

   2011 metais apdovanota Nominacijų konkurso „Kupiškio rajono metų geriausieji“ nominacija „Už tautinio paveldo puoselėjimą“.

   2014 ir 2016 metų respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ Panevėžio apskrities III-čios vietos laimėtoja.

   2015 metais suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas.

   Dirba Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje ,,Obelėlė“ pedagoge, bei veda seminarus apie karpinių karpymą, edukacinius užsiėmimus. 2015 metais apsigynė Tautinio paveldo tradicinių amatų mokymo programą „Popieriaus karpinių menas“.

Uoginių k. amatų centre eksponuojama paroda „Po baltu apklotu žiemos“ – tai jau dvidešimtoji personalinė Virginijos Jurevičienės karpinių paroda. Karpiniams idėjų ji semiuosi tyrinėdama lietuvių liaudies papročius, Kupiškio krašto praeitį, stebėdama gamtą. Ji visuose darbuose stengiasi sudėti tai, kas brangiausia ir gražiausia savo širdžiai ir kraštui.

Paroda eksponuojama Uoginių k. amatų centre nuo 2017 m. gruodžio 1 d. iki 2018 m. sausio 10 d.

Kviečiame visus apsilankyti ir pasigrožėti nuostabiais karpiniais.

 Virg.2

V. Jurevičienės karpinys. Popierius.

Virg.5

V. Jurevičienė. Užuolaidėlė. Karpinys. Popierius. 

Virg.6

V. Jurevičienė. Karpinys. Užuolaidėlė. Popierius.