Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Jono Grigalionio medžio drožinių paroda „Šimtas šaukštų“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Jonas Grigalionis„Aš gimiau laisvoje Lietuvoje. Tai buvo 1934 metai. Po sovietinės okupacijos, kuri trūko 50 metų, šiandien vėl 27 metus gyvename laisvėje. Tai reiškia, kad didžioji mano gyvenimo dalis ir darbas siejasi su okupacija. Savo antspaudą paliko karas, buvo labai sunkūs pokario metai, kolektyvizacija, melioracija ir t.t. Nežiūrint viso šito, žmonės gyveno, dirbo, kūrė ir svajojo sulaukti geresnio gyvenimo mūsų Lietuvoje.

    1969 m. baigiau Vilniaus pedagoginį institutą ir gavau vidurinės mokyklos matematikos mokytojo diplomą. Tais pačiais metais buvau paskirtas Šepetos aštuonmetės mokyklos, kuri ką tik buvo pastatyta – direktoriumi. Čia su šeima giliai įleidome šaknis, šioje mokykloje vien direktoriumi išdirbau apie trisdešimt metų.

    Mano hobis – medžio drožyba. Su kūryba – kitaip. Prilipusi ji kaip vantlapis... Nuo drožimo rankos skauda, žmona barasi, bet be darbo sėdėti negaliu. Drožimas iš medžio paviliojo nuo pat jaunystės, kūrinių parodos surengtos Kupiškyje ir Vilniuje. Šaukštais apdalinta visa Šepeta, nėra dviejų vienodų šaukštų, kiekvienas pagražintas vis kitaip...“

 Parodos autorius – Jonas Grigalionis

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje nuo 2018 m. sausio 2 d. iki vasario 28 d.