Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Vigilijos Grigienės fotografijų paroda „Sustok, akimirka žavinga“

rg2Gimiau 1950 metų vasario 22 d. Kupiškio rajono Žiežmariškių kaime. Mokiausi Kupiškio r. Antašavos aštuonmetėje, Panevėžio r. Ramygalos vidurinėje mokyklose. Baigiau Vilniaus finansų ir kredito technikumą. Daug metų dirbau Kupiškyje švietimo įstaigų buhalterinės apskaitos tarnybos buhaltere.

Fotografuoti pradėjau dar lankydama vidurinę mokyklą. Visi klasės renginiai, įvykiai, turistiniai žygiai buvo užfiksuoti nuotraukose. Vėliau fotografavau savo vaikus, giminaičius įvairiuose suėjimuose, bendradarbius. Nuotraukose įamžinau Lietuvai pagražinti draugijos Kupiškio skyriaus veiklą.

rg1Liūdesio momentais ramybės ieškojau gamtoje, kurią rasdavau sekmadienio popietėmis. Taip pradėjau fotografuoti gamtos vaizdus. Kai buvo vykdomi Kupos upės tvarkymo projektai, teko užfiksuoti tuos darbus, o vėliau ir jų rezultatus.

Dalyvauju įvairiose parodose, konkursuose. 1998 m. rajoninio laikraščio „Kupiškėnų mintys“ konkurse „Kupiškis pavasarį“ laimėjau pirmą vietą. 2000 m. „Kupiškio žinių“ paskelbtame konkurse „Puiki nuotrauka“ taip pat tapau laureate. 1998–1999 m. siųsdavau nuotraukas į „Žaliojo pasaulio“ skelbtus konkursus „Gamtos fotografija“. Mano nuotraukos buvo įvertintos kaip pakankamai kokybiškos ir laimėdavau prizines vietas. Keletą metų fotografavau mažai ir tik tada, kai kas nors asmeniškai paprašydavo.

2016 m. sudalyvavau Lietuvos archyvų skelbtame konkurse „Lietuva, tavim džiaugiuosi ir didžiuojuosi“ ir tapau nugalėtoja. 2017 m. Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro „Rudens spalvos Kupiškyje“ užėmiau prizinę vietą.

Dažniausiai fotografuoju įvairius Kupiškio kampelius, šventes, renginius. Daugiausia jų lieka skaitmeniniame pavidale. Patinka fotografuoti anūkus, kai jie vasarą atvyksta pasisvečiuoti. Paskutiniu laiku stengiuosi įamžinti Kupiškio bažnytinės bendruomenės įvykius ir renginius.

rgFotografavimas teikia daug džiaugsmo, ypač jei pavyksta parsinešti į namus sugautas įspūdingas akimirkas. Fotonuotraukomis galiu parodyti tai, ko kiti nepamatė, atkreipti dėmesį į aplinką, reikšmingas ir paprastas detales. Tačiau tiek, kiek norėčiau skirti laiko šiam pomėgiui negaliu. Nenoriu viso laiko atiduoti ir darbams, kad jie neužvaldytų manęs. Noriu turėti ir džiaugsmų...

Ši mano paroda yra septintoji, kai savo nuotraukas pristatau visuomenei. 

Vigilija Grigienė

 

Paroda eksponuojama Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje nuo š. m. rugsėjo 3 d. iki spalio 31 d.