Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Vitenės Repšienės šiaudinių sodų ir žaisliukų paroda „Šiaudiniai stebuklai“

vytene repsieneVitenė Repšienė gimė 1936 metais. Kupiškėnė Vitenė Vabalninke gyvena nuo 1974 metų. Dirbo Vabalninko Žemės ūkio technikume dėstytoja. Tikrieji jos talentai atsiskleidė tik išėjus į pensiją. Jos darbai ir kolekcijos saugomos namuose ir muziejuose, yra pripažintos tautiniu paveldu, o auksarankei meistrei suteiktas tautodailininkės titulas.

Vitenė labai įdomi, šmaikšti ir energija trykštanti moteris. O kiek ji žino įvairiausių dalykų iš istorijos, pagonybės ir krikščionybės laikų. Tautodailininkė jau pelnė 26 apdovanojimus, 7 „Aukso vainiko“ diplomus. 2 sertifikatus (vašku marginti, skutinėti, augaliniais dažais dažyti margučiai ir šiaudiniai sodai, žvaigždės, eglutės žaisliukai). Yra surengusi 9 autorines parodas, darbus eksponavo Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune, Kupiškyje, Punske, Bauskėje ir JAV. Rankdarbių klubas „Kraitė“ narė, pelniusi daugiausiai laimėjimų.

vrPaskutinis rudens mėnuo keliauja sparčiais žingsniais: pats laikas pradėti galvoti apie gražiausių žiemos švenčių – šventų Kalėdų nuotaikos kūrimą. Kalėdų laukimą galime paversti stebuklingu – padovanodami muziejaus lankytojams erdvę, papuoštą tautodailininkės V. Repšienės šventiniais šiaudiniais sodais ir šiaudiniais eglutės žaisliukais.

Vitenės Repšienės šiaudinių sodų ir žaisliukų paroda „Šiaudiniai stebuklai“ bus eksponuojama Uoginių amatų centre iki 2019.01.12.