Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Vasario 16-oji Kupiškio krašte

2019 m. Vasario 16-ąją jau 101-ąjį kartą bus minimas mūsų valstybės atkūrimo gimtadienis ir švenčiama Tautos laisvė, dėl kurios išsaugojimo iki šiol turime kovoti kiekvieną dieną. Šią Vasario 16-ąją bus minimas ir 70-asis Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaracijos jubiliejus. Švęsime modernią tautinę Lietuvos valstybę, laisvą nuo bet kokių okupacijų ir federacijų ir atiduosime pagarbą tą laisvą valstybę nuo jos sukūrimo gynusiems.

1989 m. vasario 16-oji Kupiškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo paminėta ypatingai: įvyko pirmasis viešas mitingas, skirtas 71-osioms Lietuvos nepriklausomybės metinėms paminėti. Jo metu Kupiškio etnografijos muziejaus kiemelyje buvo pasodintas ąžuoliukas. Pasodino jį 87 metų Lietuvos savanoris Petras Kisielius ir Sąjūdžio seimo narys Algis Graužinis. Ąžuoliukas, atlaikęs visus neįtikėčiausius lietuviškos gamtos išbandymus, pasodintas netradiciniu ąžuolams sodinti laiku, prigijo ir tebeauga iki šiol. Taip ir Lietuvos valstybė – stiprėja ir tvirtėja, įveikdama visus išorės ir vidaus jėgų ruošiamus jai išbandymus.

Parodos tema pasirinkta ne atsitiktinai: norime parodyti, kad kupiškėnai gerbia tautos istoriją ir moka švęsti. Per trisdešimt metų keitėsi žmonės, keitėsi pastatai, keitėsi sąlygos. Tik nesikeičia žmonių tikėjimas ir nemiršta viltis. Viltis gyventi geriau, gražiau. Viltis, kad mūsų šalis, kaip mūsų pasodintasis ąžuolas, bus stipri ir teiks pavėsį – rūpinsis – savo piliečiais visada, skaičiuodama vis naujus savo nepriklausomos valstybės kūrimo metus.

Žvelgdami į eksponuojamas nuotraukas iš LPS Kupiškio rajono sąjūdžio rėmimo iniciatyvinės grupės nario Algimanto Seibučio, Kupiškio kultūros centro ir jo padalinių Subačiuje bei Adomynėje, iš Kupiškio viešosios bibliotekos ir Kupiškio etnografijos muziejaus archyvų, prisiminkime Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimus Kupiškio krašte. Dėkojame Juozui Kraujūnui, Aušrai Jonušytei, Karolinai Vaižmužytei už įamžintas svarbias akimirkas.

Pasodintas ąžuolas augs ir stiprės. Lietuva kurdama savo istoriją klestės įveikdama visas negandas. Istorija įrašys vis naujus ir naujus puslapius, o parodos eksponatus kasmet galėsime papildyti vis naujomis istorinėmis fotografijomis...

Paroda eksponuojama Kupiškio etnografijos muziejuje nuo šių metų vasario 1 d. iki vasario 28 d. 

2 nuotr

Pirmasis Vasario 16-osios viešas minėjimas Kupiškio etnografijos muziejaus kiemelyje. Iš kairės: Raimundas Narmontas, Stasė Beniuševičienė, Milda Narmontienė ir Leokadija Neniškienė. 1989 m.

24-nuotr-2016-02-16 Kupikis Foto K. Vaimuyt

Vasario 16-osios minėjimas. Nešama Lietuvos trispalvė. 2016 m. (Karolinos Vaižmužytės nuotrauka).