Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Violetos Laužikienės verbų, Genutės Beniulienės margučių ir Virginijos Jurevičienės karpinių ir margučių paroda „Velykų bobute, duok man margutį!“

Kasmet daugelis žmonių švenčia Šv. Velykas, o ar žinome, kokia šios šventės reikšmė? Tai metas, kai viskas gimsta iš naujo ir jis kupinas tradicijų bei simbolių. Krikščionims – tai Kristaus prisikėlimo šventė, turintiems labiau pasaulietišką požiūrį į pasaulį – tai žiemos pabaigos šventė ir artėjančios vasaros sutikimas, niūrių žiemiškų drabužių keitimas ryškiomis pavasario spalvomis.

Vos tik pavasarinė saulutė pradeda lįsti pro debesis, visi pradedame laukti Šv. Velykų, o kad tas laukimas truktų kuo trumpiau ir būtų kuo malonesnis, surengėme parodą „Velykų bobute, duok man margutį!“. Šioje parodoje sujungtos 3 dailės rūšys, kurios viena kitą papildo. Parodoje eksponuojami Kupiškio tautodailininkių Virginijos Jurevičienės, Violetos Laužikienės ir Genutės Beniulienės darbai.

Verbas parodai surišo Violeta Laužikienė. Jų rišimo žaliava – sausos laukų, miškų ir darželių gėlės, žolynai, javai. Verbų kompozicijos labai spalvingos. Vienoje verboje tradiciškai suderintos dvi spalvos: raudona ir geltona; raudona ir balta, o yra ir labai drąsių sprendimų – net kelių spalvų kontrastingi deriniai, tokios kaip raudona, violetinė, žalia, balta ar pilkšva. 

Taip pat parodoje eksponuojami ir margučiai –  vieni trapiausių liaudies meno dirbinių, savotiška taikomosios dekoratyvinės dailės rūšis, dekoruoti net trimis technikomis: vašku, skutinėti ir karpiniais. Genutės Beniulienės vašku marginti kiaušiniai, kuriuose galima įžvelgti saulutes, spirales, žalčiukus, žiedelius, rūteles ir kitus augalinius motyvus. Darniai sukomponuoti taškeliai, brūkšneliai, lankeliai, vingeliai, trikampėliai, rombeliai sukuria dangaus šviesulių įvaizdžius – nesuskaičiuojamas saulučių ir žvaigždučių variacijas. Virginijos Jurevičienės karpiniais puošti stručių, žąsų ir vištų kiaušiniai, skutinėti margučiai. Karpiniais dekoruoti margučiai išpuošti gyvybės medžio, augaliniais motyvais. Daugiausiai dominuoja siužetiniais motyvais iškarpytų karpinukų puošyba, kurie tarsi pasakoja laike sustabdytą akimirką... Skutinėtuose margučiuose atsispindi stilizuoti augaliniai ir geometriniai motyvai.

Į gražią kūrybinę bendrystę įsilieja V. Jurevičienės velykine tematika sukurti karpiniai.

Šv. Velykų laukimą stengėmės paversti prasmingu – padovanodami muziejaus lankytojams erdvę, papuoštą tautodailininkių rankomis sukurtais darbais, kurie leidžia pasinerti į fantazijų kupiną pasaulį!

 

Paroda eksponuojama Uoginių amatų centre, Kupiškio r., nuo šių metų balandžio 2 d. iki balandžio 30 d.

 

 g beniulienes

 Genutės Beniulienės vašku marginti margučiai.

 

 jurevicienes

 

Virginijos Jurevičienės karpiniu dekoruotas žąsies kiaušinis.

 

v jurev

 

Virginijos Jurevičienės  skutinėti margučiai.

 

verba

 

 
Violetos Laužikienės verbos, rišimo žaliava – sausos laukų, miškų ir
darželių gėlės, žolynai, javai. 2019 m.