Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Irenos Mažeikienės rankdarbių paroda „Džiaugsmas kurti ir dovanoti grožį“

Irena Maeikien Obels iedai Siuvintas kryeliu paveikslas 30x 26 cm 2010 mIrena Mažeikienė - Kukenytė gimė 1945 m. rugsėjo 5 dieną Braskuškio kaime, Kupiškio rajone. Mokėsi Vėžionių pradinėje mokykloje. Čia dirbo nuostabi mokytoja Emilija Galvonaitė, kuri mokė skaityti, rašyti bei išugdė meilę gimtai kalbai, Lietuvai, grožiui, rankdarbiams. Pirmieji mezginiai buvo pirštinės, kojinės, šalikėlis, o besimokydama ketvirtoje klasėje numezgė megztinį. Dar vaikystėje teko dirbti visokius darbus, kurių išmoko iš savo motinos Paulinos ir tėvelio Dominyko. Kaime tėvelis buvo puikus muzikantas, grojo bandonija.

Jau daug metų Irena gyvena Kupiškyje. Teko mokytis siuvėjos amato buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate. Gražiai pasiūdavo sukneles, paltus ir kitus rūbus, todėl labai įtikdavo net išrankioms moterims. 28 metus dirbo Kupiškio pirmajame vaikų lopšelyje- darželyje (dabartiniame ,,Varpelyje“). Tikriausiai tai padėjo išsaugot jauną širdį, meilę grožiui, norą padėti kitiems.

Darnioje šeimoje išaugo trys vaikai: sūnus Vidmantas bei dukros Asta ir Dalia, kuri perėmė mamos pomėgį rankdarbiams. Močiutės darbais labai džiaugiasi ir iš jos mokosi anūkė Simona.

I. Maeikien Nerta servetlMoteris skaičiuoja aštuntą dešimtį, sveikata silpnėja, bet jos diena neprailgsta, nes užsiima širdžiai miela veikla. Ji daug laiko skiria rankdarbiams, tuo stebina artimuosius. Siuvinėja vienus už kitą gražesnius paveikslus, neria, mezga. Dabartinė jos svajonė – išsiuvinėti ypatingai spalvingą paukštį, o vėliau – Švč. Mergelės Marijos paveikslą.

Žmonos pomėgius palaiko vyras Juozas , kuris padeda įrėminti siuvinėtus paveikslus. Jais papuošia namus.

Savo darbus ji mielai dovanoja vaikams, artimiesiems, draugams, kurie pasidžiaugia Irenos darbais.

Mamos rankdarbiai vaikams brangūs kaip vaikystės prisiminimai, pilni rankų šilumos ir išskirtinė dovana. Dabar Irena, būdama jau garbaus amžiaus, mielai pasakoja apie jaunystės metus, kūrybą ir net padeklamuoja savo eilėraščių.

Rankdarbiai Irenai visad buvo atgaiva, savęs išraiška ir nuolatinis ieškojimas. Iš siūlų galima megzti bet kokį drabužį ar puošmeną buičiai, tik reikia fantazijos. Kilo vis naujos idėjos, kurios išsiliejo naujais raštais, spalvomis. Seniau net pasvajodavo tapti tautodailininke. Deja, buvo atkalbėta.

I Maeikien Apnertos staltiesls Skersmuo 39 cm 2016 Linas ilkasIrena Mažeikienė namuose turi sukaupusi daug rankdarbių , bet dar viešai nedrįso visiems parodyti. Tai pirmoji paroda. Labai džiugu, kad galime parodyti jos darbus savo krašto žmonėms.

Paroda eksponuojama Virbališkių buv. mokykloje nuo š. m. balandžio 2 d. iki balandžio 30 d.

Laukminiškių kaimo muziejuje paroda bus eksponuojama nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d.