Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Keramiko Romualdo Aleliūno paroda

kvietimas miniDaugelis iš mūsų dar vaikystėje lipdėme molį ar plastiliną, nes šis žavus procesas leidžia susikaupti, pabūti savyje, išreikšti jausmus. Man šis procesas užsitęsė ilgiau...

Mokiausi Panevėžio dailės mokykloje, vėliau meninę keramiką studijavau Kaune. Nuo 1984 metų pradėjau dirbti Panevėžio stiklo fabrike šamoto keramikos studijoje. Tai buvo ypatingai brandus periodas: naujos technologinės galimybės, produktyvus darbas, kūrybiniai ieškojimai, įdomios pažintys, respublikiniai keramikų simpoziumai, kurie netrukus tapo tarptautiniais.

Nuo 2003 metų aš – jau šalia Kupiškio! Nuostabioje vietoje, sodyboje, aš lipdau molį savo dirbtuvėse, kur filosofiškai bandau įrėminti savo paties santykį su moliu. Dar dalyvauja ugnis, kurios dėka darbai įgauna tvirtumo ir spalvingumo. Šio paslaptingo proceso visiškai neįmanoma sukontroliuoti: ugnis kartais apdovanoja, kartais – baudžia; ir ne visuomet džiaugiesi gautu rezultatu.   Tai skatina dirbti dar daugiau, bandyti dar ir dar kartą, kol pagaliau pavyksta. Mane tai ypatingai žavi.

Kiekvienas menininko sukurtas darbas pasakoja vis kitą istoriją. Ekspozicinėje erdvėje esančiuose kūriniuose susikerta lyrinis gamtinis pradas ir dramtiškas žmogaus sukurtas pasaulis. Organinės linijos tarsi atkartoja gamtoje esančias detales, įkūnija natūros formas, o laužytos, geometrinės, kampuotos linijos tampa architektūriniais miesto, žmogaus gyvenamosios aplinkos elementais bei simboliais.

Parodoje eksponuojami 18 dekoratyvinės keramikos kūrinių, kurie ekspozicinėje erdvėje sukuria darnią kompoziciją ir nedalomą visumą.

jauciai mini krokodilas mini sunys mini