Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Memelčiuko laiškas muziejui“

Tarptautinei Muziejų dienai paminėti Kupiškio etnografijos muziejaus specialistai Donata Jutkienė, Kęstutis Damkus ir Giedrė Zuozienė miestiečius ir krašto svečius pakvietę į neįprastą naktinę pažintinę ekskursiją „Gyvos istorijos“. Muziejininkų iniciatyva ši ekskursija buvo suorganizuota praėjusį penktadienį, gegužės 17 dieną.

Ekskursija prasidėjo Etnografijos muziejaus kiemelyje, kuriame K. Damkus trumpai supažindino gausiai susirinkusius krašto istorija besidominčius dalyvius su programa. „Pasak legendos, kiekvieną kartą tokią naktį atgyja šio muziejaus sienas saugantis Memelčiukas. Jis mums paliko laišką, kuriame yra kelios nuorodos, ką mums šią naktį reikia aplankyti“, - intrigavo K. Damkus.

Specialistė G. Zuozienė trumpai supažindino visus su muziejaus istorija ir visi dalyviai, įsijungę žibintuvėlius, sugužėjo į muziejaus vidų. Ten D. Jutkienė pakvietė plačiau susipažinti su muziejuje eksponuojama „Medžioklės trofėjų ir dailininko Antano Žmuidzinavičiaus darbų paroda.

Memelčiukas buvo palikęs 9 įvairias nuorodas apie miesto simbolius. Tarp jų buvo ir Henriko Orakausko skulptūros: „Piemenukas“, „Senovinių kupiškėnų vestuvių kompoziciją“, „Svečias“. Taip pat viena seniausių Kupiškio gatvių, Sinagoga, miesto kalėjimas ir, žinoma, bažnyčia. Ekskursijos kulminacija buvo tamsoje, pasišviečiant žibintuvėliais kėlimasis į bažnyčios bokštą.

Pasibaigus numatytai programai, muziejaus kiemelyje trys ekskursijos dalyviai, atsakę į daugiausiai nuorodų, buvo apdovanoti muziejaus medaliais. Pirmoji vieta skirta Daivai Kytrienei, antroji Martynui Survilai, trečioji – Giedrei Papučkaitei. Visiems renginio dalyviams gitara grojo ir dainavo Akvilė Čemerytė.

Visiems dalyviams prisiminimui apie netradicinę ekskursiją po miestą „Gyvos istorijas“ buvo įteikti du Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro išleisti leidiniai: „Kupiškio kraštas“ ir „Muziejus po atviru dangumi“. Taip pat ir muziejų žemėlapis „Lietuva UNESCO. Lietuvos muziejai, žemėlapis 2012 – 2013“.

memelciukas1 memelciukas2 memelciukas3
Renginio metu
Mariaus Gustaičio foto

 

Renginio metu
Linos Blekaitės foto
Renginio metu
Linos Blekaitės foto