Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Articles

Kupiškio rajono Antašavos skyriaus ūkininkių draugijos „Sodžius“ narių kūrybos darbų paroda

sodzius2Dar prieš porą ar trejetą dešimtmečių rankdarbiai Lietuvoje buvo neatskiriama šeimos kasdienybės dalis. Retai kuriuose namuose nepamatydavai vąšeliu nertos servetėlės po arbatos puodeliu, džiovintų gėlių puokštės vazoje, namuose austo lininio rankšluosčio, gražiausiais raštais išmargintų vilnonių pirštinių, pintinės su siūlų kamuoliais ir pradėto mezginio ant sofos.

Turbūt daugelis rankdarbių kūrėjų patvirtintų, kad ši veikla – neabejotinai terapiškai veikiantis užsiėmimas. Ar tai būtų mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas, audimas, ar koks nors kitas rankų darbas, pats procesas yra malonus. Jis ramina, žadina kūrybiškumą, na, o rezultatas – kaip papildomas apdovanojimas.

Kupiškio rajono Antašavos skyriaus ūkininkių draugijos „Sodžius“ narės yra labai darbščios ir kūrybingos, norėdamos parodyti, ką jos veikia laisvalaikiu, surengė savo kūrybos darbų parodą. Parodoje savo darbus pristatė Janina Lauciuvienė, Inga Pranciliauskaitė – Matijosienė, Roma Baltrūnienė, Rima Pirtinienė, Jolanta Pranciliauskaitė – Levanienė ir Leontina Jackevičienė.

Siuvinėtus kryželiu darbus pristatė dvi parodos dalyvės I. Pranciliauskaitė – Matijosienė ir J. Pranciliauskaitė – Levanienė. Siuvinėjant kryželiu dygsniai kryžiuojami vienodais ilgiais ir paprastai vienodi ilgiai išlieka visame siuvinėjimo darbe. Siuvinėjant kryželiu galima išsiuvinėti nuo paprastų ornamentų, puošiančių šluostes, iki paveikslų, būtent pastarieji ir puošia parodos erdvę.

sodziusLietuvoje nuo seno austi balti ir spalvoti audiniai, o šį audimo amatą dar vis tebepuoselėja uoginietė audėja L. Jackevičienė. Į parodą moteris pristatė įvairiais raštais ir spalvomis išmargintus rankšluosčius, kurie dekoruoti kutais ir nėriniais, lovatieses, kilimus, nertas servetėles.

Ūkininkių draugija „Sodžius“ turi narių, kurios laisvalaikį leidžia nepalesdamos vąšelio ir virbalų iš rankų. Nertas servetėles, staltieses, skaras, kepures, megztas palaidines, pirštinės, kojinytes, šalikus į parodą pristatė J. Lauciuvienė, R. Pirtinienė ir R. Baltrūnienė. Nėriniuose ir mezginiuose daugiausia dominuoja augalinių ornamentų raštai.

Antašavos skyriaus ūkininkių draugijos „Sodžius“ narės džiaugiasi galėdamos savo darbus parodyti šioje parodoje ir kviečia visus ją aplankyti. Juk rankų darbo nėriniai ir mezginiai pripildyti meile ir šiluma!

 

Paroda eksponuojama nuo š. m. birželio 7 d. iki liepos 31 d. Adomo Petrausko muziejuje.