Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Ekspozicijos

Kupiškio etnografijos muziejuje atidaryta nuolatinė ekspozicija, kurią rengė Lietuvos Nacionalinio muziejaus architektė, mūsų žemietė Gražina Pajarskaitė.

Ši ekspozicija parodo ne XIX a. pab. – XX a. pr. kaimo žmogaus buitį, o būtį – gyvenimą nuo lopšio iki mirties. Tai ir darbai, ir namai, ir šventės, ir kapinių aura. Vyrauja cikliškumas ir darna su gamta. Žmonės darbus nudirbdavo su didžiule meile ir pagarba; o gamindami buityje naudojamus daiktus, siekė, jog jie būtų ne tik funkcionalūs, bet ir puošnūs. Visa tai perteikiama sakralizuotai ir pakylėtai.

Ekspozicijoje vizualiai pasakojama apie lauko darbus, toliau pereinama į gryčios erdvę, kur verda visas šeiminykščių gyvenimas. Galiausiai patenkama į seklyčią, Kupiškio apylinkėse vadinamą „stonciją“, kurioje per šventes burdavosi giminės ir svečiai. Joje yra akcentuojami vestuvių papročiai, atspindintys gilią ir svarbią senovinių kupiškėnų vestuvių tradiciją.

Ekspoziciją sudaro vientisa, harmoninga kompozicija, kuri atskleidžia, jog XIX a.pab. - XX a.pr. paprastas kaimo gyvenimas nors jau praėjo, tačiau yra prasmingas ir nepamirštas.

 bendra lauko  fragmentas lauko

 bendra kryi   ragai

kaire puseindeliai

 

  ekarnia                                                   bumbles

treios frag     rubai

 

Kiekvienas ekspozicijoje atras kažką artimo ir pažįstamo...

Kviečiame apsilankyti ir įsitikinti patiems !!!