Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Jurginės A. Petrausko muziejuje

Balandžio 22 d. 10 val. A. Petrausko muziejuje, Uoginių k., Vyko edukacinis užsiėmimas "Papuoškime kraičio skrynią" ir Jurginių šventės minėjimas. Į muziejų atvyko Gelažių pagrindinės mokyklos pradinukai.

B1

Muziejaus šeimininkė Irma Šemetaitė, vaikams papasakojo legendą apie šv. Jurgį, kuris kovojo ant balto žirgo su drakonu dėl pavergtos karalaitės. Taip pat priminė, jog Jurginės tai ne tik pavasario sutiktuvės, bet ir žemdirbių, gyvulių išgynimo į laukus šventė. Mokiniams buvo papasakota apie duonos apeigas ir ganiavos pradžią, išdalintos riekelės duonos, kad grįžę galėtų dalį užkasti į žemę prašydami dievų gero derliaus, saugoti gyvulius nuo vilkų ir ligų, o kitą dalį pasidalinti su šeimyna, kad suteiktų laimės, santarvės bei vienybės.

B2

Mokiniai gavę užduotis ir teisingai atsakę į klausimus gaudavo po dovaną - vieną obuolį. Mokiniai noriai dalyvavo ir teisingai atsakinėjo į Irmos užduotus klausimus.

B3

Kiek vėliau mokinukai buvo pakviesti seniesiems lietuviškų vaikų žaidimams "Pyf - paf", "ugnis/vanduo/žemė/oras". Vaikai greitai perprato taisykles ir įsitraukė į žaidimus. Tarp skrynios puošimo taip pat buvo įterpti vaikams jau geriau žinomi estafetiniai, komandiniai žaidimai.

B4

B5

Pasibaigus žaidimams mokiniai buvo pakviesti į klėtį apžiūrėti senųjų lietuviškų skrynių ir išgirsti istorijos apie jų panaudojimą, puošybos elementus, spalvų galimybes. Irma mokinius trumpai supažindino su skrynių istorija.

B7

Sugrįžę į A. Petrausko muziejaus salę mokiniai galėjo patys išbandyti skrynių puošybos elementus, ant medžio pokščių. Pirmiausiai mokiniai nudažė "skrynias", o vėliau štampavo įvairiais puošybos elementais: lapeliais, gėlytėmis, taškučiais ir kt. Mokiniai turėjo galimybę kūrybiškai sukurti savo skrynios eskizą. Patys mažiausieji sulaukė Irmos ir juos lydėjusių mokytojų pagalbos.

B8

B9

Baigaintis šventiniam edukaciniam užsiėmimui mokiniai padėkojo muziejininkei už puikiai praleistą laiką ir atsidėkodami, ir užbaigdami Jurginių minėjimą, pasodino jurginus šalia Uoginių k. amatų centro, kuris yra visai šalia A. Petrausko muziejaus. 

B10

A. Petrausko muziejus kartu su Uoginių k. amatų centru kviečia apsilankyti ir išbandyti edukacinius užsiėmimus, kurių trumpus pristatymus rasti galite mūsų puslapyje prie skilties muziejaus veikla >> edukacija.