Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Baltijos kamerinės operos spektaklis "Eugenijus Oneginas" Komarų dvare

Liepos 5 dienos pavakarę Komarų dvaro aplinkoje pirmą kartą neeilinį pokylį surengė Eugenijus Oneginas, į kurį pakvietė neabejingus meilei, rafinuotai XIX a. prabangai, grožiui bei operai. Į pokylį atvyko jo mylimoji Tatjana su savo vyru Greminu, bičiulis poetas Lenskis su savo vienintele meile Olga, kiti jų draugai. Baltijos kamerinio operos teatro ir režisierės, choreografės Rūtos Butkus sumanymu garsiosios Piotro Čaikovskio operos žiūrovai tapo jos pagrindinio veiksmo – pokylio dalyviais, autentiškoje dvaro aplinkoje, kuri tebealsuoja ta pačia Aleksandro Puškino eiliuoto romano personažų dvasia.

IMGP4572

Nuotraukoje spektaklio "Eugenijus Oneginas" akimirka.

„Didžioji kūrinio veiksmo dalis vyksta pokylyje. Pirmą kartą operai pasirinktas formatas, kada žiūrovai ne pasyviai stebės veiksmą, bet taps jo dalyviais, pokylio svečiais. Spektaklio metu žiūrovai kartu su dainininkais keliaus per dvaro aplinkos erdves. Norime panaikinti ribą tarp scenos ir žiūrovo, praeities ir dabarties, iliuzijos ir realybės, sukurti ypatingą operos atmosferą, kuri išplėštų iš kasdienybės, nukeldama į dviejų didžių kūrėjų meno pasaulį”, - pasakojo pastatymo iniciatorius, dainininkas Jonas Sakalauskas.

P. Čaikovskis šią operą sukūrė savo laiko konservatorijos studentams – jauniesiems operos solistams, tad neatsitiktinai operoje pagrindinius vaidmenis atliko jaunosios kartos solistai, kurie jau dainuoja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre ir kituose teatruose Lietuvoje ir užsienyje: Jonas Sakalauskas (Oneginas), Dovilė Kazonaitė (Tatjana), Andrius Bartkus (Lenskis), Joana Stanelytė (Olga), Vaidas Bartušas (Trikė). Taip pat Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai Dalia Kudžmarskytė (Larina), Artūras Kazlovkis (Greminas). 

IMGP4531

Nuotraukoje spektaklio "Eugenijus Oneginas" akimirka.

Orkestro partiją atliko naujai susikūręs Klaipėdos Valstybinio muzikinio teatro muzikantų ansamblis – Klaipėdos Nonetas. 

Pasak projekto autorių, Komarų dvaro aplinka – ideali vieta Kupiškio muzikinės kultūros židiniui. Šiuo spektakliu jaunieji menininkai ne tik populiarina dvarų kultūrą, bet ir atkreipia dėmesį į save.

Spektaklis sukūrė pačią gražiausią erdvę ir perkėlė istoriniu laiku į bajorišką dvarų klestėjimo laikotarpį, kuris spindėjo prabanga ir elegancija. Žiūrovai turėjo galimybę ne tik išvysti, bet ir įsijausti į spektaklio aktorių gyvenimą, pabūvoti prabangaus pokylio svečiais ir kartu su aktoriais išgyventi kupiną meilės istoriją.

IMGP4587

Nuotraukoje spektaklio "Eugenijus Oneginas" akimirka.

Kamerinės operos spektaklį organizavo Kupiškio etnografijos muziejus kartu su Kupiškio rajono savivaldybe. Spektaklio pabaigoje buvo padėkota aktoriams, Klaipėdos nonetui, režisierei R. Butkus. Kupiškio etnografijos muziejaus specialistei D. Jutkienei. Padėkos žodžius tarė Kupiškio rajono meras D. Bardauskas ir Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė ir Komarų dvaro paveldėtoja N. Milaknienė.

IMGP4614

Nuotraukoje iš kairės Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė šalia Klaipėdos noneto.

IMGP4629

Nuotraukoje Komarų dvaro šeimininkė N. Milaknienė dėkoja D. Jutkienei.

 Daugiau renginio akimirkų galite pamatyti mūsų facebook puslapyje adresu: https://www.facebook.com/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=972069149577920