Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Uoginių šv. Mergelės Magdalietės koplytėlės 300-metis

2016 m. liepos 23 d. Uoginių kaime buvo paminėta garbinga Uoginių  Šv. Marijos Magdalietės koplytėlės  300 metų sukaktis. Renginį organizavo Uoginių kaimo bendruomenė, kartu su bendruomenės pirmininke Z. Kaušakiene. Šventėje dalyvavo Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, Kupiškio seniūnas J. V. Semėnas, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė, Biržų rajono tarybos narys A. Šimas. Į šventę buvo pakviestas Naisių teatro aktorius V. V. Jevsejevas, šv. Mišias aukojo kunigas R. Gudelis, o svečius Uoginių k. amatų centre linksmino Raguvos kultūros centro moterų ansamblis.

IMGP4783

Nuotraukoje koplytėlė šv. Mišių metu.

Renginio metu buvo atidengta ir pašventinta lenta, skirta šv. Marijos Magdalietės koplytėlės 300 metų sukakčiai paminėti. Aktorius V. V. Jevsejevas skaitė poeto, kunigo Antano Strazdo pamokslą.

Šventę vainikavo uoginiečių susibūrimas Uoginių k. amatų centre. Šventė buvo skirta prisiminti koplytėlės istoriją ir perteikti ją ateities kartoms. Į šventę susirinko kelių kartų Uoginių kaimo gyventojai, kartu su savo šeimomis, vaikais ar seneliais.

IMGP4792

Nuotraukoje koplytėlė šv. Mišių metu.

Uoginių Šv. Marijos Magdalieties koplytėlės istorija:

Koplytėlė esanti Uoginių k. Kupiškio rajone, į pietvakarius nuo Antašavos, šalia kelio Kupiškis – Vabalninkas, į Šiaurės Vakarus nuo Adomo Petrausko muziejaus. Priklauso Antašavos Šv. Hiacinto parapijai. Pastatyta Uoginių k. kapinėse, kurios įrengtos nedideliame pušynėlyje. Čia buvo šarvojami mirusieji, laikomos gedulingos mišios. 1803 – 1807 m. Uoginių koplytėlėje mišias laikė poetas kunigas Antanas Strazdas. Koplyčia pastatyta 1716 m. Tai valstybės saugomas vietinės reikšmės paminklas, 1997 m. įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

IMGP4803

Nuotraukoje renginio dalyviai ir svečiai.

Uoginių koplytėlė aštuonkampė, ties pagrindiniu įėjimu yra dvišlaitis prieangis, prieangio viršų puošia nedidelis keturkampis bokštelis, kuriame yra įtaisytas varpas. Stogas dengtas skarda. Stogą ir bokštelio stogelį puošia kaltiniai kryžiai. Pastatas apkaltas vertikaliomis medinėmis lentelėmis, durys plačios, langai puošnūs su dekoratyviniais antlangiais.

IMGP4812

Nuotraukoje aktorius V. V. Jevsejevas (iš dešinės).

Daugiau renginio akimirkų rasite mūsų facebook puslapyje adresu: https://www.facebook.com/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=983914388393396