Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

L. Sakalowsky meninio stiklo ir tapybos "Baigtas ciklas" parodos atidarymas

2016 m. rugpjūčio 25 d. Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko tarptautinio meninio stiklo simpoziumo, projekto „Glass jazz“ dalis, Louis Sakalowsky meninio stiklo ir tapybos parodos „Baigtas ciklas“ atidarymas. Parodos atidaryme dalyvavo pats menininkas Louis Sakalowsky, kurį sveikino vienas iš parodos organizatorių Remigijus Kriukas, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje J. E. Amir Maimon, menotyrininkas Sigitas Laurinavičius, Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman, Kultūros, Švietimo ir Sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Vytautas Knizikevičius ir kiti svečiai, parodos atidarymą vedė Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Donata Jutkienė, parodos pristatymo metu koncertavo Kupiškio meno mokyklos mokytojos Irma Paurienė ir Edita Dobrickienė.

GJ2 2

Nuotraukoje iš kairės Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė D. Jutkienė, vertėja, menininkas L. Sakalowsky, menininkas R. Kriukas.

Meninio stiklo skulptorius ir keramikas Louis Sakalowsky, gimė 1937 m. Pietų Afrikoje, pradėjo mokytis lieti stiklo skulptūras Jeruzalėje ir ten dirbo su stiklu. 1987 m. baigė meninio stiklo mokyklą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parodos autorius mano, jog jo mama buvo gimusi Lietuvoje, Kupiškyje, nors jis pats gimė Pietų Afrikoje, bet nuo vaikystės žinojo didelę dalį šeimos istorijos. „Tiesa gyvenant toje kitoje pasaulio pusėje, Lietuva mums atrodė kažkas uždara ir nepasiekiama, lyg kelionė į mėnulį... Nesitikėjau, kad kada nors galėsiu vaikščioti savo senelių takais“ – Louis Sakalowsky. Menininkas jau daugiau nei keturis dešimtmečius, sėkmingai kuriantis skulptorius, kurio kūrinius eksponuoja daugelis galerijų visame pasaulyje. Louis labai įvairiapusis menininkas, kuriam paklūsta stiklas, metalas, molis, kurio džiugūs, o ir skausmingi išgyvenimai ir prisiminimai duobėse gula dažų potepiais.

GJ2 1

Nuotraukoje vienas iš L. Sakalowsky darbų.

Paroda pasiekė Kupiškio etnografijos muziejų, kai vienas iš parodos organizatorių R. Kriukas pakvietė L. Sakalowsky prisijungti prie projekto „Glass jazz“, kuris vyksta Panevėžyje rugpjūčio 21 – 30 d. Parodos pristatymas buvo viena iš projekto dalių. Stiklo kūriniai, o ir dalis „Baigto ciklo“ parodos tapybos kūrinių visiškai neatsitiktinai gimė Lietuvoje. Kad įvyks stiprus „kūrybinis sprogimas“, buvo galima matyti iš Louis akių, kai 2014 m. pirmą kartą savo gyvenime jis lėtai, atsargiai lyg bijodamas kažką praleisti, žingsnis po žingsnio, žengė žeme iš kurios buvo raunamos jo šeimos šaknys. 

GJ4

 Nuotraukoje iš kairės: menininkas R. Kriukas, menotyrininkas S. Laurinavičius, Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, Kultūros Švietimo ir Sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas V. Knizikevičius.

GJ3

Nuotraukoje iš kairės: vertėja, menininkas L. Sakalowsky, Izraelio ambasadorius J. E. Amir Maimon, menininkas R. Kriukas, menotyrininkas S. Laurinavičius.

Parodos autorius ir meninio stiklo ir tapybos paroda „Baigtas ciklas“ glaudžiai siejasi su nuo 1941 m. prasidėjusiais trėmimais Lietuvoje, taip pat Kupiškyje. L. Sakalowsky seneliai iš mamos pusės, atvykę į Kupiškį XX a. pirmoje pusėje iš pietų Afrikos, buvo tremiami iš krašto ir negailestingai žudomi. Menininkas savo darbuose perteikia jausmus ir gilius išgyvenimus susijusius su giminaičių ir Kupiškio krašto istorija, kuri buvo pažymėta krauju ir skausmo bei netekties šešėliais. 

GJ5

Nuotraukoje parodos atidarymo svečiai.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų facebook puslapyje adresu: https://www.facebook.com/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1008547475930087