Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Adomynės širdis - pono Adomo dvaras

2016 m. rugsėjo 16 dieną Adomynės dvare susirinko gausus Kupiškio rajono mokyklų mokinių būrys, kuriuos pasitiko dvaro ponai. Renginyje taip pat dalyvavo Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės paveldosaugos specialistas V. Zavackas, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė, Adomynės bendruomenės pirmininkė V. Pakalniškienė, Šimonių miestelio seniūnas Ž. Vanagas ir kiti svečiai. Edukacinius užsiėmimus ir pažintinę dvaro ekskursiją vedė Adomynės pedagogės: V. Pakalniškienė, D. Mašauskienė, D. Vizbarienė, kultūros darbuotoja R. Lapienienė, bibliotekininkė E. Namiejūnienė. Koncertavo Kupiškio meno mokyklos moksleiviai.

IMGP5335

Nuotraukoje dvaro ponai su svečiais.

2016 metai paskelbti „Paveldo ir bendruomenių“ metais. Apie mūsų krašto vertybių saugojimą ir Europos paveldą kalbėjo V. Zavackas. Mokiniai suskirstyti į grupes atliko užduotis, kurios siejosi su Adomynės dvaro istorija, buvo pažintinės ir kūrybinės. Ekskursijos metu mokiniai galėjo susipažinti su dvaro aplinka ir autentiškais dekoro fragmentais, originaliomis senosiomis koklinėmis krosnimis, ąžuoliniu parketu, dvare sukauptais iš Adomynės surinktais eksponatais. Mokiniai taip pat turėjo galimybę aplankyti ne tik dvarą, tačiau ir jo rūsius, kur buvo ankščiau rakinami ir kankinami baudžiauninkai. Kūrybinės užduotys leido mokiniams sukurti gražius ketureilius apie Adomynę, pasivaikščioti Adomynės dvaro istorijos pramintais takais. Taip pat buvo aplankyta ir šalia stovinti bažnyčia statyta Adomo Vilėniškio, čia pat ir palaidotų kunigų kapai. Dvaro tarnaite persirengusi V. Pakalniškienė papasakojo ir apie dvaro gyventojos bei kunigo meilės istoriją. Adomynės dvare taip pat buvo galima pamatyti ir „Adomynės dvaro labirintai“ kūrybos darbų parodą, bei Salamiesčio mokinių plenero kūrybos darbus.

IMGP5388

Nuotraukoje bendruomenės pirmininkė V. Pakalniškienė pasakojo mokiniams dvarininkaitės ir kunigo meilės istoriją.

Rugsėjo 17 dieną tęsiant Europos paveldo dienas, į Adomynės dvare buvo vesta pažintinė ekskursija po dvarą, diskutuota „Ar reikia išsaugoti kultūros objektus?“, susirinkę svečiai turėjo galimybę paragauti tradicinių Adomynės dvaro vaišių „pagrabinių bandelių“. Baigtas pristatyti LTS Panevėžio bendrijos, Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkės V. Jurevičienės ir Kupiškio etnografijos muziejaus V. Aleknienės projektas  „Adomynės dvaro labirintai“, susirinkusieji supažindinti su plenero vykusio 2016 m. birželio 25-30 d. Adomynės dvare, darbais. Koncertavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos styginių kvartetas. Taigi, buvo prisiminta mūsų krašto istorija, atkreiptas dėmesys į medinės klasicistinės architektūros statinį ir jo išsaugojimą.

IMGP5411

Nuotraukoje moksleivės su dvaro ponais.

IMGP5428

Nuotraukoje mokiniai atlieka vieną iš kūrybinių užduočių.

IMGP5451

Nuotraukoje mokiniai atlikę vieną iš užduočių.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų facebook puslapyje adresu: https://www.facebook.com/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1034405023344332