Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Baltų vienybės diena 2016 m.

2016 m. rugsėjo 22 d. ant Kupiškio (Aukštupėnų) piliakalnio vyko projektų „Baltų genčių šviesa“ ir „Mes baltai“ pristatymo šventė, lygiadienio minėjimas. Renginį organizavo Kupiškio etnografijos muziejus ir Kupiškio kultūros centras. 

DSC 4571

Nuotraukoje ragų ir daudyčių sąšauka.

Senuosius baltų amatus, edukacinius užsiėmimus, karybos veiksmus ir kulinarinį paveldą pristatė: „Argostudio“ iš Alytaus, amatininkai iš Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Dusetų, Ignalinos, Vabalninko, Andrioniškio ir Kupiškio, taip pat „Dalės žolės“ – D. Petrauskienė Paliūniškis.

20160922 184949_001 Meras Dainius Bardauskas

Nuotraukoje Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Šventėje taip pat dalyvavo folkloro ansambliai: Čiulbutė (Ignalina) lietuviai – nalšėnai, Uzbonels (Pasvalys) žiemgaliai, Rags (Pasvalys) žiemgaliai, Dolija (Vilnius) lietuviai, Laukam pāri (Bauskė) žiemgaliai (Latvija), Zbitkai (Kupiškis) sėliai, Kupkėmis (Kupiškis) sėliai, Vyjūnytė (Salamiestis) sėliai, Ūzulęni (Rezeknė) latgaliai, ByTikZyz (Vilnius) lietuviai.

DSC 4644

Nuotraukoje įpučiama ugnis - deivės Gabijos aukuras.

Buvo iškeltos Lietuvos, Latvijos ir Prūsijos vėliavos. Baltiškąją kultūrą puoselėjantys amatininkai demonstravo juostų pynimą, verpimą, puodų žiedimą, medžio skobimą, odos apdirbimą, kalvystę. Demonstravo ir papuošalus bei dirbinius su baltiškais simboliais, aprangą ir imitavo kovas su kryžiuočiais. Renginio dalyviai turėjo galimybę iš arti pamatyti baltų kultūros atspindžius ir gyvenimo būdą. Autentiškai buvo įžiebta ugnis, deivės Gabijos aukurui ir pagal senovės baltų papročius dievui Perkūnui aukotas šiaudinis ožys.

DSC 4801

Nuotrauka folklorinių ansamblių koncerto metu.

Renginio metu vyko ragų ir daudyčių sąšauka, aukuro ugnies uždegimas ir pagarbinimas, sutartinių ir karo dainų ratas. Taip pat vyko archeologinių kostiumų kolekcijos pristatymas, kurią pristatė Daiva Steponavičienė, rudens lygiadienio apeigos, edukacinė – karinė amatų stovykla, burtai, apsivalymo ritualai, smilkymas žolėmis. Šventės metu svečiai vaišinosi medžiotojų sriuba – bliauka. 

DSC 4840

Nuotraukoje deginamas šiaudinis ožys.

Fotografijų autorė Vida Jonušytė.

Daugiau nuotraukų galite rasti mūsų facebook puslapyje adresu: https://www.facebook.com/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1034570909994410