Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Stuburų k. atidengtas paminklas partizanams atminti

Praėjusį šeštadienį (spalio 15 d.) Kupiškio rajono vadovai, jaunieji šauliai, kariškiai, kupiškėnai su šeimomis, svečiai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Vilniaus kupiškėnai ir gretimų rajonų žmonės, rinkosi pagerbti 1945–1953 metais žuvusius partizanus. Jiems Stuburų kaimo laukuose buvo atidengtas paminklas „Lietuvai ir žuvusiems partizanams“ skirtas kraštiečiams, Dariaus ir Girėno rinktinės partizanams atminti. Šventėje dalyvavo iniciatoriai: gydytojas Gediminas Kaluina, inžinierius Rimantas Skaistis, architektas Žybartas Simonaitis, o taip pat darbuose prisidėję akmentašiai Vytautas Jasinskas ir Virginijus Sankauskas. 

IMG 0562

Nuotraukoje iš dešinės Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė - renginio vedėja.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Antašavos bažnyčioje. Jas aukojo dr. Rimantas Gudelis. Po mišių žmonės rinkosi prie paminklo, kur buvo giedamas Lietuvos himnas, perkirptos trispalvės juostelės juosiančios paminklą „Lietuva“ ir lentą kurioje užrašytos Dariaus ir Girėno rinktinės partizanų junginio vado kapitono Albino Tindžiulio, būrių, grupių vadų ir partizanų, daugiau kaip šimto žmonių pavardės. Jas skaitė inžinierius Rimantas Skaistis, varpo dūžiais pagerbė gydytojas Gediminas Kaluina. 

IMG 0579

Nuotraukoje iš dešinės Kupiškio rajono meras D. Bardauskas kartu su paminklo sumanytojais perkerpa juostelę.

Paminklo statymo iniciatoriai: inžinierius Rimantas Skaistis, gydytojas Gediminas Kaluina ir architektas Žybartas Simonaitis, kuriuos sveikino Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, kuris džiaugėsi savanoriška iniciatyva pastatyti paminklą.

Renginį vedė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė, gražia kaimynų iniciatyva džiaugėsi ir sveikino Biržų rajono vicemerė Irena Varzienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kupiškio filialo pirmininkė Dalia Dyrienė. Kalbėjo Lietuvos kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, eilėraščio apie Lietuvą fragmentą skaitė „Vilniaus kupiškėnų“ klubo buvusi prezidentė Liucija Venclovaitė, o kartu su ja į renginį atvyko ir klubo prezidentė Filomena Marčiulionienė, viceprezidentas Vilius Bartulis kiti nariai. 

IMG 0547

Nuotraukoje iš dešinės Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, Švietimo ir Sporto skyriaus vedėja J. Trifeldienė dega žvakutes, partizanų atminimui.

Prie paminklo iškilimo prisidėjo: davė akmenį ir žemės sklypą Aleksas Vilutis, Stuburų kaimo bendruomenė, euro parlamentarai Vincas Justas Paleckis ir Algirdas Saudargas, UAB „Gerūda“  direktorius Ramūnas Šeduikis, Vilniaus kupiškėnų klubas, Vida Butkienė, architektė Dovilė Eidukaitė, „Varpo“ redaktorius Algimantas Zolubas, UAB „Kauno staklės“ direktorius Algis Šimonis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, kiti rėmėjai prisidėjo darbais. 

IMG 0703

Nuotraukoje paminklo sumanytojai: G. Kaluina, R. Skaistis, Ž. Simonaitis ir V. Jasinskas.

Paminklą ir paminklinę lentą pašventino Antašavos klebonas dr. Rimantas Gudelis. Kovotojams už Lietuvą atminti buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės.

Už kritusius pokario kovotojus salves iššovė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio kuopos kariai. Po renginio kariai vaišino kareiviška koše.

IMG 0597

Nuotraukoje kunigas dr. R. Gudelis šventina paminklą.