Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tradicinių kalėdinių žaisliukų ir interjero puošyba

Šv. Kalėdos yra svarbiausia ir gražiausia metų šventė. Šios šventinės akimirkos, mūsų gyvenimuose paliekančios pėdsaką. Po mažą džiaugsmą, po gerumo krislelį – žiūrėk ir pats gyvenimas susidėliojo... Džiugu, kai jame daug šviesių spalvų, paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam ir tradicijoms...

IMGP6042

 Visiems norintiems sužinoti apie senuosius šv. Kalėdų papročius ir kokiais tradiciniais žaisliukais buvo puošiama eglutė Kupiškio rajono tautodailininkų sąjunga kartu su etnografijos muziejaus bendruomene sumanė parengti projektą „Tradiciniai kalėdinių žaisliukai ir interjero puošyba“. Sumanymas gimė ne tik teoriškai apie tai kalbėti, bet rengti du praktinius edukacinius užsiėmimus ir sukurtais kalėdiniais žaisliukais papuošti etnografijos muziejaus interjerą.  

IMGP6045

Tautodailininkė, karpymo meistrė Virginija Jurevičienė mokė kaip pasigaminti tradicinius eglutės žaisliukus ar papuošti interjerą iš popieriaus. Muziejininkė Kristina Jokimienė visiems pasakojo apie kalėdinius papročius ir būtinus darbus, o vėliau kvietė pasidaryti tradicinius žaisliukus iš šiaudų. Žaisliukus iš šiaudų pagelbėjo gaminti ir tautodailininkė Irena Vapšienė. Veiklos vyko Kupiškio lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, mokykloje „Varpelis“, taip pat Kupos pradinėje mokykloje ir Kupiškio etnografijos muziejuje. Jose dalyvavo mokiniai ir suaugusieji, o kaip jiems sekėsi įveikti praktinius užsiėmimus galite pamatyti Kupiškio etnografijos muziejuje. Visų projekte dalyvavusių darbeliai puošia muziejaus interjerą ir dvi kalėdines eglutes. 

Kviečiame pasigrožėti rankų darbo kūrinėliais!

IMGP6061

IMGP6033