Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Advento popietė „Pasibūkim kartu“ Virbališkiuose

  2016 m. gruodžio 9 d. Virbališkių bibliotekoje vyko Advento  popietė „Pasibūkim kartu“, kurią organizavo  bibliotekininkės Lidija Mačiulienė ir Laima Čejauskienė bei Laukminiškių kaimo muziejaus specialistė Jolanta Knizikevičienė. Artėjant didžiosioms metų šventėms, vertiname ir branginame laukimo laiką – adventą, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulindami save, augdami dvasia, puoselėdami grožį. Į renginį atvyko Rokiškio raj. Lailūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Lukošiūnienė, Martynonių bibliotekininkė Rita Inčiūrienė. Gausiai susiriko Virbališkių kaimo bendruomenės moterys mėgstančios rankdarbius ir laisvalaikiu kuriančios įvairius mielus daiktus. Visos grožėjosi Daivos Lukošiūnienės atsivežtais pintais darbais iš popieriaus: įvairiomis kraitelėmis, pintinėlėmis, eglute, ir kt. Jie  yra panašūs į iš vytelių pintus gaminius, gana tvirti, gražūs.

111

   Auksarankė Daiva mielai dalinosi savo patirtimi, mokė pinti iš popieriaus įvairius daiktus, kurie yra jaukūs, visur derantys ir nereikalaujantys didelių išlaidų, nes pynimui panaudojami seni laikraščiai. Miklios Daivos rankos suko popierinius vamzdelius ir pynė, o susižavėjusios moterys bandė neatsilikti. Pynimo būdai tokie patys  kaip iš vytelių. Pinti nėra paprastatam reikią įgūdžių. Pabandyti naujas  rankdarbių technikas ne tik įdomus, bet ir praktiškas kūrybinis procesas. Pamokėlės dalyvės džiaugėsi, kad galės sukurti įvairiausių daiktų ne tik sau, bet ir dovanų savo draugams ar artimiesiems. Nuoširdžiai dėkojame Daivai už kūrybinių darbų pamokėlę, linkime naujų kūrybinių iššūkių, kuo geriausios kūrybinės ir asmeninės kloties.   

222

     Visoms moterims  staigmena buvo Advento koncertas, kurį padovanojo jaunieji muzikantai Dominyka Malinauskaitė (saksofonas, pianinas), Matas Sankauskas (gitara), Ernesta Knizikevičiūtė (akordeonas, pianinas). Muzikos garsai išsklaidė žiemos niūrumą, nunešė į jaunystės prisiminimus.

333

 

    Gera buvo susėsti kartu prie gražaus adventinio vaišių stalo ir  pasidalinti įspūdžiais, kūrybiniais suma-nymais, ką kilnaus ir gražaus galime nuveikti per adventą, kad išgyventume tikrąsias Kalėdas. Renginio organizatorių visoms popietės dalyvėms dovanoti angeliukai nešė palinkėjimus sveikatos, meilės, užuojautos, pagalbos, dosnumo, ištvermės, tikėjimo, vilties...  Tikimės, kad auksarankės iš Lailūnų k. apsilankys dar ne kartą ir pamokys rankdarbių. ,,Tikiuosi, kad nors maža dalele kažkiek prisidėjau ir padėjau perprasti šios pynimo technikos subtilybes. Nuoširdžiai dėkojame už be galo šiltas ir maloniai praleistas akimirkas“,  kalbėjo Daiva Lukošiūnienė. O  mūsų kaimo moterims teks nepamiršti pamokų ir surengti kūrybinę parodą  Virbališkių bibliotekoje ar Laukminiškių  kaimo muziejuje.

555

    Svarbiausia, kad Advento popietė neprailgo: pasibuvome kartu, pabendravome, išmokome pinti iš laikraščių, pasidalinome savo rūpesčiais.

    Virbališkių bibliotekos lankytojus dar ilgai džiugins atvežta Lailūnų kaimo bendruomenės sukurta ,,Linksmųjų besmegenių‘‘ parodėlė.

                                                              Laukminiškių kaimo muziejaus specialistė  Jolanta Knizikevičienė

666