Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Mūsų širdžių dovana Lietuvai šalelei“

„Johano Volfgango Gėtės žodžiais tariant, kiekvieno menininko kūriniai – tai jis pats, ir jei menininkas nori ką nors sukurti – turi kuo nors būti. Būdami lietuviais, gyvendami čia, Lietuvoje, kiekvienas parodos kūrėjas semiasi įkvėpimo iš to, kas mums visiems yra svarbu – iš mūsų gamtos, mūsų istorijos ir mūsų kultūros. Mūsų krašte iš tiesų yra tiek daug kuriančių, talentingų jaunųjų menininkų, kurie savo darbais garsina Kupiškio vardą ne tik Lietuvos mastu, bet ir sėkmingai dalyvauja ir kitų šalių rengiamose vaikų kūrybos parodose bei konkursuose. Savo darbais ir iniciatyva prisideda prie mūsų krašto kultūrinio gyvenimo, į jį įneša naujų spalvų, formų ir nuotaikos. Atsiskleisti įdomų, savitą, pilną fantazijos, širdies ir svajonių jaunųjų menininkų pasaulį padeda mokytojos metodininkės Rita Laskauskienė ir Rima Kalinkienė.

IMGP6590

Nuotraukoje iš kairės Kupiškio rajono meras D. Bardauskas ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, Švietimo ir Sporto skyriaus vedėja J. Trifeldienė.

Vasario 16-osios išvakarėse Uoginių amatų centre naujai atvertoje Kupiškio meno mokyklos dailės skyriaus jaunųjų talentų parodoje „Mūsų širdžių dovana Lietuvai šalelei“ simboliškai eksponuojami 16 kūrybos darbų, kurie sukurti įvairia technika – tapybos, grafikos, piešimo. Kiekviename iš jų žaidžia vaizdiniai, spalvos ir nuotaikos, jie džiugina ir kartu skatina atrasti naujas erdves.“ – Irma Šemetaitė.

IMGP6618

Nuotraukoje Kupiškio L. Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos folkloro ansamblis "Kupolė" ir vadovė A. Remeikienė.

Minint vasario 16-ąją, išvakarėse įvyko Kupiškio meno mokyklos  dailės skyriaus mokinių kūrybos darbų parodos pristatymas ir koncertas. Dalyvavo Kupiškio rajono meras D. Bardauskas ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, Švietimo ir Sporto skyriaus vedėja J. Trifeldienė, svečiai mokinius vaišino šakočiu. Į renginį atvažiavo net 4 mokyklos: Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija, P. Matulionio progimnazija, Skapiškio pagrindinė mokykla ir Šepetos A. Adamkienės pagrindinė mokykla. Renginį vedė Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkės I. Šemetaitė ir M. Zakarauskaitė.

IMGP6629

Nuotraukoje Skapiškio pagrindinės mokyklos mokinės kartu su mokytoja.

Kartu giedojome Lietuvos himną, prisiminėme vasario 16-osios istoriją. Mokiniai galėjo plačiau susipažinti su nepriklausomybės akto atsiradimu ir signatarais. Kupiškio meno mokyklos mokiniai žiūrovams dovanojo nuostabų koncertą. Kiekviena mokykla pasiruošė ir pristatė programą skirtą vasario 16-ąjai paminėti.  Kas piešė, kas dainavo, kas skaitė eiles skirtas valstybės dienai paminėti. Renginį sveikinimo žodžiais baigė Kupiškio meno mokyklos direktorė D. Šakickienė, padėkojo Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMGP6636

Nuotraukoje Kupiškio P. Matulionio mokiniai deklamavo eiles.

IMGP6641

Nuotraukoje Šepetos A. Adamkienės pagrindinės mokyklos mokinės kartu su mokytoja.

Daugiau fotografijų iš renginio: https://www.facebook.com/pg/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1177592659025567