Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

„Tai nuo Jūsų čia taip šviesu, nuo žodžio kitaip pasakyto, nuo pagalvojimo balsu...“

Prasidėjus pavasariui, į susitikimą – konferenciją „Tai nuo Jūsų čia taip šviesu, nuo žodžio kitaip pasakyto, nuo pagalvojimo balsu...“ susirinko gausus būrys ne tik lietuvių kalbos mokytojų, bet ir valdžios atstovų, muziejininkų, bibliotekininkų, kultūros centro specialistų. Režisierė Vilija Morkūnaitė ir Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija, pagal Jadvygos Gabriūnaitės eiles parengė ir pristatė literatūrinę kompoziciją. Sveikinimo žodžius tarė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

IMGP7227

Nuotraukoje Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija.

                   Pirmąjį pranešimą apie poetę kraštietę J. Gabriūnaitę parengė ir pristatė muziejininkė Jolanta Knizikevičienė ir bibliotekininkė Lidija Mačiuliene. „Nuo pirmojo žydėjimo Laukminiškiuose, ligi sodraus brandumo Šiauliuose“ remtasi poetės dienoraščio fragmentais. Poetė J. Gabriūnaitė buvo rašiusi: „Mokymasis pareiga. (...) Išleistuvių vakarą pamečiau prisegtą gėlę – ieškojau iki suradau... Suradau – prisisegiau. O išleistuvės baigėsi. Gal panašiai atsitiks ir gyvenime? Gal kažką pamesiu ir gal klaidžiosiu, ieškosiu... O „šventė“ baigsis? Gal panašiai ir atsitiko. Ar ne per ilgas buvo klaidžiojimų ir ieškojimų kelias? Ar jį jau suradau? O gal vis dar ieškau?“.

IMGP7252

Nuotraukoje iš kairės renginio vedėja K. Jokimienė ir Kupiškio rajono meras D. Bardauskas.

IMGP7278

Nuotraukoje Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Trifeldienė.

                   Kad geriau pažintume savo kraštietę J. Gabriūnaitę, pakvietėme prisiminimais apie poetę pasidalinti buvusią Virbališkių mokyklos direktorę, aktyvią muziejaus pagalbininkę, Kazimierą Danutę Sokienę, taip pat lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, Šiaulių Maironiečių draugijos pirmininkę Branguolę Šimkūnienę.

IMGP7309

Nuotraukoje iš kairės muziejininkė J. Knizikevičienė ir bibliotekininkė  L. Mačiulienė.

                     Kadangi profesorius Skirmantas Valentas susirgo ir neatvyko į konferenciją, teko koreguoti programą ir pakviesti taip pat šiaulietį, poetą, 10-ies poezijos knygų bei istorinės dramos autorių Jaunių Kulnį, kuris pasidalino savo kūryba ir įtraukė į poezijos posmų eilutes.

                      Konferenciją apibendrino ir organizatoriams dėkojo Kupiškio P. Matulionio progimnazijos, lietuvių kalbos mokytoja Skaistutė Paulauskienė. Konferencija buvo skirta prisiminti kraštietę poetę Jadvygą Gabriūnaitę ir susipažinti su poeto Jauniaus Kulnio kūryba.

IMGP7385

Nuotraukoje iš kairės lituanistė B. Šimkūnienė ir poetas J. Kulnys.

IMGP7493

Nuotraukoje (sėdi) buvusi Virbališkių mokyklos direktorė D. Sokienė, iš kairės antroje eilėje Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė, muziejininkė J. Knizikevičienė, lituanistė B. Šimkūnienė, poetas J. Kulnys, bibliotekininkė L. Mačiulienė.