Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tautodailininkų ataskaitinė paroda Kupiškio etnografijos muziejuje

Pavasariui įsibėgėjant, kovo 10 d. Kupiškio rajono tautodailininkai kartu su LTS Panevėžio bendrijos, Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininke Virginija Jurevičiene, surengė ataskaitinę parodą Kupiškio etnografijos muziejuje.

Tautodailininkų pasveikinti atvyko ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, taip pat Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Vytautas Knizikevičius. Sveikinimai taip pat buvo skirti ir nuo Kupiškio etnografijos muziejaus direktorės Violetos Aleknienės. Sveikinančių buvo ir daugiau, tai iš Rokiškio atvykę tautodailininkai ir Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovas bei kiti svečiai.

IMGP7632

Kupiškio rajono meras D. Bardauskas sveikina LTS Panevėžio bendrijos, Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos "Židinys" pirmininkę V. Jurevičienę.

Parodoje galėjome išvyksti ne tik tapybos, bet ir medžio drožinių, akmens apdirbimo, pynimo, mezgimo, keramikos, karpymo ir kitų darbų. Parodoje esančių darbų autoriai: Virginija Jurevičienė, Savera Paštukienė, Irena Vapšienė, Violeta Laužikienė, Biruta Jugulienė, Gintas Vaitonis, Birutė Baltrėnienė, Gintautas Tručinskas, Renė Sriubiškienė, Vytautas Jasinskas, Elena Jankauskienė, Romualdas Dobrickas, Vytautas Pastarnokas, Genia Vaičikauskienė, Stasys Racevičius, Alfonsas Blažys, Laima Raišienė, Asta Šiaučiūnaitė, Liucija Vilkaitė, Rita Molienė, Danutė Vaškelienė.

Tautodailininkų pirmininkė Virginija parodos pristatymo metu džiaugėsi tautodailininkų jau nuveiktais darbais, plačiau aptarė praėjusių metų pasiekimus, įvardino apdovanotus mūsų krašto tautodailininkus. 

IMGP7646

Tautodailininkus pasveikinti atvyko Kupiškio rajono savivaldybės, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas V. Knizikevičius.

2016 metais buvo surengta „Aukso vainiko“ paroda Ukmergėje (G. Vaičikauskienė, V. Pastarnokas, I. Vapšienė, B.A.A. Jugulienė, V. Jurevičienė). Vaizduojamojo meno srityje III vieta V. Pastarnokui, V. Jurevičienei, taikomojo meno srityje I vieta Irenai Vapšienei. Respublikinė paroda LTS 50-mečiui Lietuvos Nacionaliniame muziejuje (I. Vapšienė, G. Vaičikauskienė, A. Blažys, V. Pastarnokas, V. Jurevičienė, R. Molienė), paroda Kėdainiuose Amatų name (17 tautodailininkų darbai), Truskavoje, Kėdainių raj. (R. Sriubiškienė, I. Vapšienė, A. Blažys) , darbų paroda Uoginių k. A. Petrausko muziejuje (R. Molienės, B. Baltrėnienės, D. Vaškelienės), mezginių paroda Kupiškio etnografijos muziejuje (B. A. A.  Jugulienės ir L. Raišienės), V. Jurevičienės karpinių paroda eksponuojama Dž. Britanijoje, dabar Rusijoje, Sankt Peterburge, kartu su kėdainiškiais bendra paroda Kupiškio kultūros centre (A. Mackevičienė, V. Kauprys).

IMGP7856

Padėkos žodį taria Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMGP7697

Tautodailininkų ataskaitinės parodos pristatymo metu.

Taip pat surengtos personalinės parodos I. Vapšienės, E. Jankauskienės, R. Sriubiškienės ir V. Jurevičienės. Tautodailininkai taip pat aktyviai dalyvavo ir pleneruose, kartu su Kupiškio etnografijos muziejumi surengė plenerus „Adomynės dvaro labirintai“ ir „Tradicinė kalėdinės eglutės ir interjero puošyba. Dalyvavo renginiuose: „Visi keliai veda Šeškoturgin“, „Gegužina pas Patrausko Adomų“, Baltų dienos, keliavo į Švenčionis ir kt.

IMGP7585

Tautodailininkų sąjungos pirmininkė V. Jurevičienė.

Apie parodą tautodailininkų pirmininkė V. Jurevičienė sakė: „Kaip visada labai skoningai išeksponuota ir už tai esu labai dėkinga muziejaus darbuotojams. Stebint kai kurių darbus labai nustebino, bet ir nuliūdino“. O susirinkę svečiai, džiaugėsi paroda, negailėjo sveikinimų tiek tautodailininkų pirmininkei, tiek ir patiems tautodailininkams.

O muziejus gali pasidžiaugti savo darbuotoja, taip pat tautodailininke Irena Vapšiene, kuri buvo įvertinta už praėjusius ir už šiuos metus kaip aktyviausia tautodailininkė, kuri gavo tautinio paveldo sertifikatą. 

IMGP7782

Iš kairės tautodailininkų sąjungos pirmininkė V. Jurevičienė ir tautodailininkė, muziejaus darbuotoja I. Vapšienė.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti adresu: https://www.facebook.com/pg/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1199819620136204