Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Kristinos Gaidžiūnienės kūrybos darbų paroda ,,Mano veltinis‘‘ ir vilnos vėlimo edukacinis užsiėmimas Virbališkiuose

     Pavasaris jau skuba puošti žemę... O  Virbališkių biblioteka pasipuošusi Kristinos Balčiūnaitės-Gaidžiūnienės veltinio kūrybos darbais. Čia surengta paroda ,,Mano veltinis“. Ji sulaukė didelio susidomėjimo. Parodoje eksponuojami gražūs, spalvingi ir šilti  rankdarbiai, išsaugoję  savyje vilnos švelnumą ir kūrėjos žavesį.

    Balandžio 7 diena buvo įsimintina, nes  renginio organizatorės bibliotekos darbuotojos Lidija Mačiulienė, Laima Čejauskienė ir Laukminiškių kaimo muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė pakvietė į parodos pristatymą ir edukacinį užsiėmimą virbališkiečius bei Kupiškio socialinių paslaugų centro Krizių centro padalinio gyventojus. Parodos autorę daugelis gerai pažįsta. Kristinos vaikystė prabėgo Virbališkiuose , o dabar gyvena Panevėžyje. Pristatant parodą ji papasakojo apie save ir savo kūrybą. Meniškos sielos darbštuolė vėlimo meno mokėsi savarankiškai. Ji įvairiais būdais velia riešines, rankogalius, rankines, skirtukus knygoms, šlepetes, veltinukus kūdikiams, batus suaugusiems, įvairius aksesuarus. Mėgsta ryškias spalvas. Kartais net spalva ,,pasako“ koks rankdarbis gims. Jie skiriami draugams, pažįstamiems, kurie vertina rankų darbą bei nori ryškiai išsiskirti iš aplinkos. Vėlimas – kūrybinis procesas, todėl darbai vienetiniai ir originalūs. Kūrybinis darbas jaunai moteriai yra galimybė pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių, o geriausias laisvalaikio leidimo būdas– išbandyti įvairias vėlimo iš vilnos galimybes.

1e

Nuotraukoje iš kairės bibliotekininkė L. Mačiulienė, Kupiškio meno mokyklos mokinė E. Knizikevičiūtė ir K. Gaidžiūnienė.

    Kristina mielai sutiko pravesti edukacinį vilnos vėlimo užsiėmimą. Daugumai moterų patinka rankdarbiai, bet su vilnos vėlimu dar mažai kas susipažinę. Renginio dalyvės atidžiai klausėsi vėlėjos mokymo, patarimų bei pastabų. Iš pradžių visos nedrąsiai stebėjo vilnos vėlimo proceso eigą, bet pabandžius vilna lyg užbūrė ir rankos švelniai glostė, vėlė pasirinktą rankdarbį. Kartu su Kristina mokėmės velti vilnos rutuliukus, knygos skirtukus, gėles, velykinius kiaušinius, riešines.

    Renginio metu nuotaikingus muzikinius kūrinius, grodama akordeonu, visiems dovanojo Kupiškio meno mokyklos auklėtinė Ernesta Knizikevičiūtė.

2e

Nuotraukoje edukacinio užsiėmimo metu, iš dešinės pirma K. Gaidžiūnienė.

    Smagiai ir turiningai praleidusios popietę, dalyvės išsinešė daug ne tik praktinių patarimų ir gerų įspūdžių, bet ir po savo pačių nuveltą darbelį. Parodos autorė yra sukūrusi daugiau kaip šimtą rankdarbių iš vilnos, bet visada nekantrauja padaryti ką nors nauja ir pasidalinti savo džiaugsmu, patirtimi.

    Tikimės, kad Kristina dar ne kartą apsilankys Virbališkių bibliotekoje ar Laukminiškių kaimo muziejuje ir visus norinčius  pamokys vilnos vėlimo meno.

3e

Nuotraukoje edukacinio užsiėmimo dalyvės ir rezultatai.

     Dar visą balandžio mėnesį kviečiame pasidžiaugti eksponuojama Kristinos Gaidžiūnienės kūrybos darbų paroda ,,Mano veltinis“ buvusioje Virbališkių mokykloje.

                           Laukminiškių kaimo muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė