Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Pasaulinė kultūros diena

Balandžio 14 d. Kupiškio kultūros centre, įvyko pasaulinės kultūros dienos minėjimas ir nominacijų „Už nuopelnus Kupiškio krašto kultūrai“ įteikimas. Nominacijų statulėlės buvo įteiktos dviems Kupiškio etnografijos muziejininkėms.

IMGP8594

Nuotraukoje iš kairės aktorė V. Kochanskytė, Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, LR Seimo nariai A. Šimas ir V. Rinkevičius bei Seimo nario J. Jaručio atstovas P. Pranckūnas.

Muziejininkė Kristina Jokimienė puikių rezultatų pasiekė vykdydama edukacinę ir muziejinę veiklą.  K. Jokimienė yra parengusi 8 edukacines programas,  neformaliojo švietimo programos „Etno pavasarėlio papročiai“  vadovė, muziejinės nakties „Gegužinā pas Patrausko Adomų“ organizatorė. Ji renka ir tvarko nematerealaus Kupiškio krašto paveldo duomenis. Nominacija muziejininkei įteikta už etninės kultūros ir tradicijų puoselėjimą, bendradarbiavimą su Kupiškio miesto priešmokyklinio ugdymo įstaigomis.

IMGP8714

Nuotraukoje iš kairės antra aktorė V. Kochanskytė, Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, LR Seimo narys A. Šimas, P. Gurklys ir muziejininkė K. Jokimienė.

Už Kupiškio krašto garsinimą, monografijos „Kupiškis. Naujausi moksliniai lokaliniai tyrimai“ sudarymą nominacija įteikta muziejininkei Aušrelei Jonušytei. Svarbiausias A. Jonušytės indėlis į Kupiškio krašto kultūrą yra leidinių apie Kupiškio kraštą, jo žymius žmones ir kultūros paveldą, rengimas bei leidyba. Ji yra parengusi beveik dvi dešimtis įvairių leidinių. Nuo 2003 m. leidžiamo istorijos ir kultūros almanacho „Kupiškis“ ir Kupiškėnų enciklopedijos bendraautorė , rašo straipsnius rajono laikraštyje „Kupiškėnų mintys“, rengia ir teikia projektus Lietuvos Kultūros tarybai ir kitiems fondams. 2016 m. išleisti du leidiniai bendradarbiaujant su Izraelio valstybės ambasadoriumi Lietuvoje, Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje organizuota konferencija „Kupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos“. Minėtos konferencijos pranešimai publikuoti to paties pavadinimo knygoje. Taip pat išleista Versmės leidyklos serijos „Valsčiai“, įspūdingos apimties – 1252 puslapiai, didelę išliekamąją vertę turinti monografija „Kupiškis. Naujausi moksliniai lokaliniai tyrimai“. Nuo 2016 m. muziejininkė planuoja rengti antrą monografiją „Skapiškis“.

IMGP8768

Nuotraukoje iš kairės aktorė V. Kochanskytė, Kupiškio rajono meras D. Bardauskas, LR Seimo narys A. Šimas, A. Norkus ir muziejininkė A. Jonušytė

Nominuotos „Už nuopelnus Kupiškio krašto kultūrai“: Kupiškio kultūros centro choreografė Joana Jankauskienė, moterų vokalinio ansamblio „Versmė“ bei vokalinio dueto „Duo“ vadovė Nidija Sankauskienė ir Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji bibliografė Jolita Pipynienė.

IMGP9029

Nuotraukoje iš kairės dainininkas L. Mikalauskas ir aktorė V. Kochanskytė.

Renginį organizavo Kupiškio kultūros centras ir Kupiškio rajono savivaldybė. Žavinga aktorė Virginija Kochanskytė vedė nominacijų teikimo ceremoniją, jai koncertinėje programoje talkino dainininkas Liudas Mikalauskas, akompaniatorė Virginija Unguraitytė ir arfininkė Aistė Baliunytė.