Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Eglės Ridikaitės parodos "Palikimas. Bobutas skaralas" pristatymas.

Balandžio 28 d. įvyko tapytojos Eglės Ridikaitės parodos „Palikimas. Bobutas sakralas“ pristatymas Kupiškio etnografijos muziejuje.  Parodą rengė  Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. Fondų saugotoja Giedrė Zuozienė ir architektė Gražina Pajarskaitė.  Parodą pristatė muziejininkė Donata Jutkienė.

Mintimis apie E. Ridikaitės kūrybą dalinosi menotyrininkė Raminta Jurėnaitė, kuri paminėjo, jog paroda Kupiškyje eksponuota taip pat puikiai kaip ir Vilniuje ar netgi tarptautiniu mastu, taip pat, kad paroda labai glaudžiai susijusi ne tik su parodos autorės Eglės gimtaisiais kraštais, tačiau ir su Kupiškio etnografijos muziejumi bei jo palikimu.

IMGP9313

Centre parodos autorė Eglė Ridikaitė.

IMGP9323

Iš kairės architektė G. Pajarskaitė ir muziejininkė D. Jutkienė.

E. Ridikaitė savo kūryboje naudoja sudėtingą, išskirtinę, pačios susikurtą techniką. Pridengia drobę iš anksto sukurtais, savo pačios trafaretais ir ne tapo, o keliais sluoksniais purškia aerozolinius dažus, kol išgauna tinkamus atspalvius ir faktūrą. Panašiai, kaip šiandien yra kuriamas graffiti menas. Apie autorės kūrybą parodos metu buvo rodomas  Lino Augaičio filmas „Menininkė Eglė Ridikaitė. Atėjai pamatei išėjai. Kultūringos grindys.“

Kupiškio etnografijos muziejus direktorė Violeta Aleknienė  padėkojo autorei už surengtą parodą ir padovanojo neseniai pasirodžiusį „Seserų Glemžaičių rinkinys Kupiškio etnografijos muziejuje: tradiciniai lietuviški drabužiai ir jų priedai XIX a. – XX a. I pusė“ katalogą.

Eglė Ridikaitė yra kilusi iš Kupiškio krašto. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Jos darbai eksponuojami daugiau kaip 80-tyje grupinių parodų, menininkė yra surengusi 11 asmeninių parodų. O pačios autorės atmintyje vis dar išlikę senelės žodžiai „Nu, Egla, paduok švintinį skaralį, aisma turgun“.

IMGP9358

Iš kairės muziejininkė D. Jutkienė ir menotyrininkė R. Jurėnaitė.

IMGP9399

Nuotraukoje Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė V. Aleknienė.

Daugiau fotografijų galite rasti adresu: https://www.facebook.com/pg/Kupi%C5%A1kio-etnografijos-muziejus-131150973669746/photos/?tab=album&album_id=1250211035097062