Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Mokinių dailės pleneras ant Stirniškio piliakalnio

Gegužės 26 d. Stirniškiuose susirinko Kupiškio rajono mokyklų mokiniai. Įvyko mokinių dailės pleneras, kurį organizavo Subačiaus gimnazijos dailės mokytoja G. Vaičikauskienė. Dalyvavo Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Subačiaus gimnazija, Kupiškio P. Matulionio progimnazija, Adomynės mokykla-daugiafunkcinis centras, Alizavos pagrindinė mokykla, Antašavos mokykla-daugiafunkcinis centras, Noriūnų J. Černiaus pagrindinė mokykla, Salamiesčio pagrindinė mokykla, Šimonių pagrindinė mokykla ir Skapiškio pagrindinė mokykla.

IMGP9645

IMGP9654

Mokiniai turėjo galimybę plačiau susipažinti su Stirniškiuose esančiu Komarų dvaru. Dvaro savininkė N. Milaknienė papasakojo dvaro ir savo šeimos istoriją bei aprodė savo valdas. Vėliau mokiniai ėjo link Stirniškių piliakalnio, o ant jo trumpa koncertinę programą parodė Subačiaus gimnazijos kolektyvas. Plačiau apie Stirniškio piliakalnį ir visai šalia esantį Stirniškių pilkapį dar žinomą ir Ožiakalnio vardu papasakojo Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Miglė Zakarauskaitė. Vėliau mokiniai pasidalino į keturias dirbtuves: „Žaidimai akvarele“ vadovės Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dailės mokytoja L. Zinienė ir Kupiškio P. Matulionio progimnazijos dailės mokytoja L. Riaubienė, „Audinio dažymas augalais“ vadovės Alizavos pagrindienės mokyklos dailės mokytoja A. Užtupienė, Salamiesčio pagrindinės mokyklos dailės mokytoja S. Bernotienė, „Piešimas pastele“ vadovė Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos dailės mokytoja S. Stukienė ir „Baltų papuošalai“ vadovės Kupiškio meno mokyklos dailės skyriaus mokytojos R. Kalinkienė ir R. Laskauskienė.

IMGP9655

IMGP9682

Mokiniai turėjo galimybę dirbti netradicinėje aplinkoje. Susipažinę su piliakalnio augalais galėjo juos panaudoti savo darbuose. Piešti akvarele aplinkui matomą peizažą išbandyti kūrybinius gebėjimus pastele arba prisiminti Baltų papuošalus, kurie labai siejasi su piliakalniu, o galbūt vis dar glūdi jo galmėse. 

P1010153

Nuotr. G. Vaičikauskienės.

IMGP9689