Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Popietė "Kūrybos paukštė aplankė mane"

Gegužės 26 d.  Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje, Viktariškių kaime, vyko popietė "Kūrybos paukštė aplankė mane".  Čia susirinko kuriantys ir puoselėjantys kūrybą, meną žmonės.

2

Renginio dalyviai  buvo pakviesti į parodos „Menas – gyvenimo šviesa" pristatymą, skirtą dailininkės Marcelės Katiliūtės (1912–1937 m.) atminimui. Su dailininkės biografija bei kūryba supažindino panevėžietis, istorikas Juozas Brazauskas. Buvo pristatyta jo šiemet išleista biografinė apybraiža „Trumpas žydėjimas" apie  Marcę Katiliūtę. Prisiminimais apie šią talentingą, bet tragiško likimo dailininkę dalinosi jos dukterėčia Romualda Katiliūtė - Stovolos.

3a

Renginio metu nuotaikingus muzikinius kūrinius dovanojo Almantas Totoris ir svečias iš Ramongalių – muzikantas Petras Matulis. Antašavos mokyklos - daugiafunkcio centro mokinės parodė literatūrinę kompoziciją „Palietus kūrybą...". Juos paruošė mokytoja Irėna Dugnienė.
Renginyje svečiavosi LR Seimo narys ir Antašavos miestelio bendruomenės krikštatėvis Viktoras Rinkevičius, kuris nustebino žiūrovus perskaitytomis savo kūrybos eilėmis, jo padėjėja Eglė Blaževičienė, poetė Genovaitė Koriznienė,  Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė, aktyvus visuomenės veikėjas Albinas Vaižmužis ir Panevėžio rajono Geležių bendruomenės atstovai, kurie į popietę atsivežė trispalvį  Nepriklausomybės šaliką – kamuolį kaip  vienybės ir darnos simbolį. Svečiams buvo padovanoti simboliniai rankų darbo paukšteliai. Juos sukūrė auksarankė iš Antašavos – Angelika Lukošiūnienė.

6
Popietė  baigėsi sriubos virtos ant laužo ir močiutės Lionės Totorienės spurgų ragavimu bei nuoširdžiu pasibendravimu. Visiems, susirinkusiems po kūrybos paukštės sparnu, tas laikas praleistas kartu buvo tikra atgaiva nuo kasdienybės rūpesčių.

Renginio organiztoriai  Laisva Čiuliepienė (Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos Antašavos padalinys), Jolanta Knizikevičienė (Veronikos Šleivytės paveikslų galerija) ir Almantas Totoris (Kupiškio kultūros centro Antašavos laisvalaikio salė).

 Muziejininkė Jolanta Knizikevičienė

12