Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tautodailininkės Saveros Agnės Paštukienės kūrybos darbų parodos pristatymas

Neįtikėtinai šiltą ir jaukią liepos 14 dienos popietę lankytojai rinkosi į V. Šleivytės paveikslų galeriją, kur buvo pristatyta tautodailininkės Saveros Agnės Paštukienės kūrybos darbų paroda. Į renginį susirinko gausus būrys tautodailininkės draugų, pažįstamų, artimųjų ir kaimynų. Visi jie sveikino parodos autorę ir linkėjo dar didesnio kūrybinio užsidegimo, sveikatos ir laimės.

V. Šleivytės paveikslų galerijos šeimininkė, muziejininkė Jolanta Knizikevičienė pakvietė lankytojus pasiklausyti Almanto Totorio parengtos koncertinės programos. Pasveikinti parodos autorę ir prisiminti apie 2017-uosius tautinio kostiumo metus kvietė močiutė Lionė Totorienė, kuri pasidalino savo patirtimi, išmintimi ir savo jaunystės laikotarpio prisiminimais, o į renginį atvyko pasipuošusi tautiniu kostiumu išsiskiriančiu savo raštais ir spalvomis bei renginio pabaigoje vaišino svečius savo pačios gamintomis spurgomis.

Pasveikinti parodos autorę Saverą atvyko LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkė Virginija Jurevičienė, kartu su kitais tautodailininkais. Padėkos žodį tarė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. S. A. Paštukienę sveikino ir ūkininkas, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys Zigmantas Aleksandravičius taip pat ir kiti svečiai.

Renginį pabaigė dainomis ir šokiais. Parodos autorė dėkojo susirinkusiems, už jos darbo įvertinimą bei dalyvavimą renginyje ir kiekvienam atvykusiam į jos šventę dovanojo pačios austus „Kupiškio“ skirtukus. Parodos pristatymo metu autorė teigė, jog audimo meno amatą perėmė iš mamos ir tikisi, jog jaunoji karta susidomės labiau ir perims šį unikalų, mūsų protėvių puoselėtą amatą, kuris šiais laikais, jau nebėra toks dažnas ir gerai žinomas jaunosios kartos tarpe.

P1

Nuotraukoje Almantas Totoris.

P2

Nuotraukoje Lionė Totorienė ir muziejininkė Jolanta Knizikevičienė.

P3

Nuotraukoje iš kairės LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos "Židinys" pirmininkė Virginija Jurevičienė, centre Savera Agnė Paštukienė ir kiti tautodailininkai.

P4

Nuotraukoje iš kairės: muziejininkė Jolanta Knizikevičienė, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė ir Savera Agnė Paštukienė.

P5

Nuotraukoje parodos autorė S. A. Paštukienė.

P6

Nuotrauka renginio metu.

P7

Nuotraukoje parodos autorės S. A. Paštukienės darbai.