Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

"Dešimt metų besileidžianti baltų genčių šviesa".

Gražią ir saulėtą rugsėjo 22 d. ant Kupiškio piliakalnio ir jo prieigose vyko "Dešimt metų besileidžianti baltų genčių šviesa" pristatymo šventė. 

Šventės metu veikė amatų kiemas, kur renginio dalyviai galėjo dalyvauti įvairiose edukacijose, apžiūrėti karinių amatų stovyklą, kurioje buvo Gyvosios istorijos klubų "Pilėnai" ir "Leitgiris" kariai, "Hospitalierių" ordinas bei laisvieji kariai su ginkluote. Šventės dalyviai ir svečiai galėjo nupinti krepšelį, ar iš odos pasiūti  piniginę. Buvo galimybė pasigaminti skudučių ir kitų muzikos instrumentų, pažiūrėti kaip vyksta kalvystės mokymai, juostų pynimas, midaus virimas ir ragavimas, ir žinoma paragauti tradicinės sriubos "Bliaukos". Vaikai žaidė etnografinius žaidimus, kuriuos vedė mūsų muziejaus muziejininkės Kristina Jokimienė ir Jurgita Malevičiūtė.

pil10

Nuotraukoje ragų ir daudyčių sąšauką pradeda Vilniaus folklorinis ansamblis "Dijuta".

Renginio vedėja Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro etnografė, pedagogė Alma Pustovaitienė vakarėjant visus pakvietė į ragų ir daudyčių sąšauką, bei paskelbė šventės atidarymą.  Uždegus ir pagarbinus ugnį, visi kartu susibūrė į sutartinių ir karo dainų ratą. Sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. Po sveikinimų vyko kovų demonstracija, šarvuotės, ginklų bei šalmų ekspozicija, masinės kautynės Saulės mūšiui atminti.

pil14

Nuotraukoje Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas.

pil12

Nuotraukoje šventę pristato Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro etnografė, pedagogė Alma Pustovaitienė.

pil13

Nuotraukoje ugnį įkuria Alytaus Všį organizacijos "Agrostudio" vadovas Tomas Sutkaitis.

pil15

Nuotraukoje karių kautynės Saulės mūšiui atminti.

pil16

Nuotraukoje karių kautynės Saulės mūšiui atminti.

Vakarėjant ir leidžiantis saulei, koncertavo folkloro kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos ir Prūsijos. Skambėjo sėlių, prūsų, žiemgalių, jotvingių, lietuvių genčių dainos. Klausantis koncerto sulaukėme rudens lygiadienio apeigų prie ąžuolo. Vyko ugnies sąšauka, laužo uždegimas. Šventės dalyviai ir svečiai galėjo pasigrožėti ugnies žonglierių programa.

pil18

Nuotraukoje Pabiržės folkloro ansamblis " Žemyna".

pil19

Nuotraukoje folklorinis ansamblis iš Latvijos Jumpravos miesto "Liepu laipa".

Norime širdingai padėkoti visiems šventės svečiams, folkloro ansambliams: "DIJUTA", "LIEPU LAIPA", "RAMOWE RIKOITO", "UZBONELS", "VERPETA", "KUPKĖMIS", "ZBITKAI", "VIJŪNYTĖ", "KUPOLĖ", "ŽEMYNA", Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos ir Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyriaus, Antašavos mokyklos - daugiafunkcinio centro mokiniams, karinei amatų stovyklai , kuriuos sukvietė Všį "AGROSTUDIO" direktorius Tomas Sutkaitis, bei tautodailininkams - Irenai Vapšienei, Virginijai Jurevičienei, Violetai Laužikienei, Jurgitai Čiplytei, Vytautui Jasinskui, kupiškietei Valentinai Staniulienei, Gintarei Dusevičiūtei, Karoliui Vainikaičiui, Justei ir Dovydui Lapinskams, Ievai Ivanauskaitei,  Tomui Pasaičiui, Rūtai Bučinskaitei, Aurimui Rimkui už  edukacinius užsiėmimus ir mokymus. 

pil30

Nuotraukoje "Senąjį pynimą" rodo tautodailininkė Irena Vapšienė.

pil23

Nuotraukoje juostas pina tautodailininkė Violeta Laužikienė.

pil25

Nuotraukoje lipdyti iš molio mokina tautodailininkė Jurgita Čiplytė.

pil26

Nuotraukoje melato plastiko ateljė "Lietis" - lieta baltiška juvelyrika.

pil28

Nuotraukoje rodomas midaus virimas ir ragavimas.

pil27

Nuotrauka šventės metu.

 pil29

 Nuotraukoje dešinėje šventės vedėja Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro etnografė, pedagogė Alma Pustvaitienė kalbina hospitalierių  ordino  atstovus, kurie pristatė XIII amžiaus šarvuotę.