Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Tautodailininko Alfonso Blažio jubiliejinė kūrybos darbų paroda.

 

bl2Šių metų spalio 4 d., Kupiškio kultūros centre įvyko jubiliejinė Alfonso Blažio kūrybos darbų paroda. Pasveikinti jubiliato susirinko Rokiškio, Ukmergės, Kupiškio tautodailininkai. Gražius palinkėjimus išsakė ir gėles teikė A. Blažio giminės, artimieji, draugai ir kaimynai. Pasveikinti ir nudžiuginti tautodailininko taip pat atvyko Kupiškio rajono meno mokyklos kanklininkių ansamblis, vadovaujamas Danutės Boverienės.

Žvelgiant į Alfonso Blažio kūrybos darbus, galime pastebėti, kad nutapytuose paveiksluose jis atkuria senovės papročius, žmonių buitį, amatus. Savo kūrinius tautodailininkas išdailina taip, kad matytųsi kiekviena lapo gyslelė, medžio žievės rievė, ar audinio klostė. Jis mėgsta ryškias spalvas. Galima teigti, kad šio tautodailininko kūryba atėjo per Kazachstano stepes. Gyvendamas toli nuo tėvynės, labai ilgėjos savosios gimtinės. Atvykęs paviešėti gėrėdavosi gimtojo krašto žaluma, paukščių čiulbėjimu, saulėlydžiais. Liaudies meistras savo kūryboje prisiliečia prie paprastos XIX a. pab. - XX a. pradžios lietuviškos buities. Mėgsta tapyti portretus, jūros vaizdus, žirgus. 

bl1

"Autoportretas" 2000 m. Kart., al.

Kalbintas jubiliatas teigė, kad kūryba jam yra dvasinė ramybė, prasmingas laisvalaikio praleidimas, ir nuolatinis darbas. A. Blažys įsitikinę: gyvenimas nieko nedalija veltui. Tik lopšį ir karstą sukala kiti, o kitkuo pačiam reikia pasirūpinti. Net išminties pamokos kainuoja sunkų vargą, ir pats gyvenimas kartais tampa kova dėl išlikimo. Surinkti tokį didelį kūrybinį kraitį jubiliatui padėjo talentas, tvirtas, užgrūdintas charakteris, pastabumas, meilė gimtinei ir jos praeities šaknų svarbos suvokimas.

70 metų kelias - tarsi aukštas, gražiai žaliuojantis, saulės spindulių užlietas kalnas, nuo kurio gerai matyti nueitas gyvenimo ir kūrybos kelias.

bl3

"Be pančių" 2010 m. Drb., al.

bl4

"Vyrų talka" 2007 m. Drb., al.

bl5

Nuotraukoje dešinėje  Alfonsas Blažys su Ukmergės miesto tautodailininkais.

bl6

Nuotraukoje kairėje A. Blažys su Petru (svainiu) ir Vita Markevičiais. 

bl7

Nuotraukoje dešinėje tautodailininkas pasakoja apie savo darbų kūrybą. Kairėje Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

bl8

Nuotrauka renginio metu.

bl10

Nuotraukoje Kupiškio r. meno mokyklos jaunosios kanklininkės. (Vad. Danutė Boverienė).

bl11

Nuotraukoje tautodailininką A. Blažį (dešinėje antras) sveikina sesuo (antra iš kairės) ir sūnėnas Karolis.

bl14

Nuotraukoje Kupiškio r. tautodailininkai. Sveikinimą skaito Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus liaudies meno studijos "Židinys" pirmininkė Virginija Jurevičienė.

bl12

Padėkos raštą įteikia Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. 

bl13

Bendra nuotrauka su tautodailininku Alfonsu Blažiu (sėdi trečias iš dešinės). 

 

Paroda bus ekponuojama nuo spalio 9 dienos iki lapkričio 4 dienos. Kviečiame visus apsilankyti ir pasigrožėti darbais.