Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

"Draugystė su Kėdainių krašto tautodailininkais".

Uoginių amatų centre ir A. Petrausko muziejuje 2017 m. nuo rugpjūčio 4 d. iki rugsėjo 30 d. buvo eksponuojama Kėdainių r. tautodailininkų darbų paroda. Aštuoniolika tautodailininkų eksponavo juostas, keramikos, tapybos darbus. Ši paroda kupiškėnams  ypač svarbi, nes tautodailės darbais atskleidžia Kėdainių krašto savitumus. Ji išskiria autorių ir darbų gausą, aukštu meniniu lygiu. Sulaukta didelio lankytojų dėmesio.

Jos uždarymo metu įvyko prasmingas Kėdainių ir Kupiškio r. tautodailininkų susitikimas. Jį lydėjo malonus bedravimas, gera nuotaika, šypsenos. Svečius sutiko, renginį vedė ir padėkojo už surengtą parodą Kupiškio etnografijos muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Susirinkusiems koncertavo ir jaukią aplinką kūrė jaunieji Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos akordeonistai Brigita Žemeckaitė ir Domantas Vogulis, bei Kupiškio meno mokyklos  akordeonistė Ernesta Knizikevičiūtė. Kiekvienam parodos dalyviui prisiminimui apie parodą, apsilankymą Kupiškio krašte Genutė Vaičikauskienė įteikė nupintas iš molio švilpynes - paukštukus.

Lietuvos  tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos "Židinys" pirmininkė Virginija Jurevičienė sukvietė kupiškėnus susipažinti ir pabendrauti su Kėdainių r. tautodailininkais. 2016 m. nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centre Arnetų name veikė Kupiškio tautodailininkų darbų paroda "Kupiškėniški motyvai". Eksponuoti 17 autorių darbai: juostos, mezginiai, verbos, keramika, pinti dirbiniai, drožiniai, kalvystė, akmens ir tapybos darbai.

Iniciatyvūs kupiškėnai tautodailininkai ne tik kuria ir savo kūryba džiugina parodų lankytojus, bet ir veda edukacines programas, dalyvauja pleneruose, įsirenginėja savo būstinę Kupiškyje, kur galės bet kada susirinkti pasikalbėti, aptarti reikalus, rengti edukacines programas, eksponuoti tautodailininkų darbus.Kupiškio skyriaus tautodailininkų gretos mažesnės, daugelis yra garbaus amžiaus, tačiau noriai dalyvauja parodose, yra aktyvūs. Džiaugiamasi, kai įsijungia nauji nariai. 

Kėdainių rajono tautodailininkų draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė pristatė savo krašto tautodailininkus. Papasakojo apie tai, kuo jie gyvena. Pirmininkė džiaugėsi kiekvienu tautodailininku, jų iniciatyvomis, noru dalyvauti įvairiuose renginiuose. Tautodailininkai negailėjo gražių žodžių Albinai Mackevičienei. Ji - veikli vadovė: dažną menininką paskatina kurti, dalyvauti pleneruose, parodose, kurias kėdainiečiai rengia itin aktyviai. Kėdainių krašto dailės draugijos projekto - tapybos plenero "Mūsų piliakalniai" kūrybos darbai džiugino Uoginių amatų centro lankytojusnet du mėnesius.

Tokie susitikimai ir bendravimas skatina bendradarbiavimą kultūros srityje. Tautodailininkai ieško įvairių būdų ir erdvių, kad galėtų supažindinti plačiąją visuomenę su meno kūriniais. Tikimės, kad užmegzti ryšiai su Kėdainių r. tautodailininkais tik stiprės. Lauksime naujų parodų ir susitikimų.

Ked.1

Susitikimas su Kėdainių r, tautodailininkais.

Ked.2

Nuotrauka parodos uždarymo metu.

Ked.3

Keramikos darbais džiaugiasi Genutė Vaičikauskienė.

Ked.5

Į parodos uždarymą susirinko didelis būrys tautodailininkų. 

Ked.6

Groja Kupiškio meno mokyklos akordeonistė Ernesta Knizikevičiūtė.

Ked.7

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos jaunieji akordeonistai Domantas Vogulis ir Brigita Žemeckaitė.

Ked.8

Nuotraukoje LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus, liaudies meno studijos "Židinys" pirmininkė Virginija Jurevičienė.

Ked.10

Padėka ir sveikinimai Kėdainių r.  tautodailininkams. Nuotraukoje dešinėje LTS Panevėžio bendrijos, Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė, kairėje Kėdainių r. tautodailininkų draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.

Ked.11

Nuotraukoje kairėje padėkos žodį taria Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Dešinėje Kėdainių r. tautodailininkų bendrijos pirmininkė Albina Mackevičienė.

Ked.13

Bendra nuotrauka prisiminimui.