Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

"Aukso vainikas " Kupiškyje

Lietuvos liaudies meno konkursas "Aukso vainikas" skirtas palaikyti ir gaivinti nykstančias tautodailės sritis, atskleisti ir pagerbti talentingiausius meistrus. Jie remdamiesi liaudies meno tradicijomis atgaivina užmirštas technikas bei technologijas, pritaiko jas šiandienos poreikiams.

Į Kupiškį susirinkę Panevėžio regiono tautodailininkų bendrijos tautodailininkai, turėjo galimybę susitikti su bedraminčiais, susipažinti su savo kolegų darbais, kurie visą mėnesį buvo eksponuojami Kupiškio etnografijos muziejuje. Jame veikė respublikinė konkursinė Panevėžio regiono liaudies meno paroda "Aukso vainikas", kuriai savo darbus pateikė 32 tautodailininkai iš 7 Panevėžio skyrių: Anykščių, Biržų, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Ukmergės ir Kupiškio.

Susirinkusius meno mylėtojus ir parodos autorius į Kupiškio kultūros centro Vitražų salę sveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė. Ji pristatė renginio konsepciją. Pirmininkė paminėjo, kad tokios konkursinės parodos 2015 m. vyko Biržuose, 2016 m. Ukmergėje, o šiais metais pasiekė Kupiškį. Mūsų mieste  parodą parengė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio tautodailininkų bendrija, parėmė Kupiškio etnografijos muziejus.

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. Ji linkėjo kurti savo darbus remiantis iš kartų į kartas perduodama liaudies meno tradicija. Puoselėti ir branginti, perduoti iš kartos į kartą.

Kokie darbai ir jų kūrėjai buvo išskirti ir apdovanoti, kalbėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vedėja Teresė Jurkuvienė. Atrenkant darbus komisijoje taip pat dalyvavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vyresnioji specialistė Darija Čiuželytė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio tautodailininkų bendrijos pirmininkas Saulius Kronis, Biržų  rajono tautodailininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Preidžius, Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. 

Vaizdinės liaudies  dailės kategorijoje apdovanoti medžio drožėjai: pirma vieta skirta kupiškėnui Romualdui Dobrickui, antroji vieta pasvaliečiui Vytautui Jackūnui, trečioji - rokiškėnui Juozui Čepuliui ir panevėžiečiui Albertui Valikoniui.

Taikomosios liaudies dailės kategorijoje pirma vieta skirta Vigintai Jakubonienė iš Panevėžio rajono, už kalvystės darbus, antroji vieta atiteko vytelių pynėjai Irenai Vapšienei iš Kupiško, trečioji vieta vabalninkietei margučių marginimo meistrei Vytenei Repšienei ir ukmergiškei mezgėjai Reginai Žvirblienei eksponavusiai įvairiaspalves pirštines.

Kryždirbystės kategorijoje laimėjo meno kūrėjo statusą turintis ukmergiškis Rimantas Zinkevičius, antroji vieta atiteko taip pat meistrui iš Ukmergės Valentui Butkui.

Kupiškyje apdovanotų laureatų darbai bus eksponuojami "Aukso vainiko" respublikiniame ture, kuris dar šiemet vyks Rokiškyje.

Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkės Jurgita Malevičiūtė, Aušrelė Jonušytė ir Kupiškio rajono tautodailininkų skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė parengė leidybai informacinį katalogą "Aukso vainikas". Leidinukas renginio pristatymo metu buvo įteiktas konkurso dalyviams. 

Šventėje koncertavo Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro Subačiaus padalinio kapela "Ciongas", vadovaujamas Dariaus Jakštonio. Smagia liaudies muzika ir daina muzikantai emocingai sušildė ir papildė vykusį renginį.

IMG 9982

Nuotraukoje sveikinimo žodį taria Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė (pirmoji dešinėje).

IMG 9939

"Aukso vainiko" dalyvius sveikina Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMG 9984

Komisijos narės (iš dešinės pirmoji) Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vedėja Teresė Jurkuvienė ir vyresnioji specialistė Darija Čiuželytė.

IMG 9925

Nuotrauka renginio metu.

IMG 9942

Konkurso dalyviams buvo įteikti katalogai "Aukso vainikas".

IMG 9944

Akimirka renginio metu.

IMG 9970

Nuotraukoje kryždirbystės kategorijoje pirmą vietą laimėjęs Rimantas Zinkevičius.

IMG 9980

 "Aukso vainiko" dalyvių bendra nuotrauka atminimui.

IMG 9997

Koncertuoja Kupiškio r. savivaldybės kultūros centro Subačiaus padalinio kapela "Ciongas", vadovaujamas Dariaus Jakštonio.