Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Kupiškio mokyklos "Varpelis" 5-10 lavinamųjų klasių mokinių kūrybos darbų paroda "Jausmai"

Tapymas, piešimas - tai nuostabiausias būdas bendrauti su vaiku. Kurdamas vaikas išlaisvina susikaupusią įtampą, išsprendžia vidinius konfliktus, išreiškia jausmus. Kūrybinis procesas nuramina net didžiausią nenuoramą ir padeda prakalbinti labiausiai užsisklendusį vaiką. Tapyme vaikui su negalia esminis dalykas yra ne rezultatas, o procesas.

Kupiškio mokykloje "Varpelis" yra palanki aplinka vesti dailės veiklas, nes įrengti relaksacijos ir dailės terapijos kabinetai. Užsiėmimų metu visada skambėjo relakso muzika,  "pajungdavome" kvapus.  Išbandėme įvairiausius tapymo būdus. Vaikai liejo dažus ant šlapio popieriaus lapo, tapėme su kefyru, darėme spalvotus potėpius, naudojome pūtimą per šiaudelį, taškymą. Pabandėmė ir tapymą ant vandens ( ebru technika). Ji ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Tapyba ant vandens - tai gyvas procesas, kuris, kaskart kinta ir pulsuoja skirtingais jausmais ir spalvomis. Nėra vienodų jausmų, nėra ir vienodų piešinių - kiekvienas iš jų unikalus ir savitas. Vaikams patiko toks atrastas spalvų džiaugsmas. Pabandėme ir pavyko. Tapydami ant vandens naudojome vonelę, ebru gamtinius dažus. Ištaškėme norimų spalvų foną, kuris gavosi panašus į marmuro raštą, formavome įvairius ornamentus, gautą piešinį nuo vandens perkėlėme  ant popieriaus lapo. Greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis pradžiugino vaikus. Kiekvienas rankos prisilietimas paliko asmeninį antspaudą ebru piešinyje, kuris, dėka kiekvieno vaiko, gavosi neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais. Po veiklos pasiūlėme vaikams (pagal jo galimybes) pasišnekėti apie spalvas, apie jo spalvomis išreikštus jausmus.

Per menus greičiau priartėjama prie vaiko esmės. Pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai. Jauniesiems kūrėjams išbandyti įvairias technikas, atskleisti jausmus padėjo auklėtojos Nijolė Krasovskaja ir Irena Michalaivonienė. Joms buvo svarbu atskleisti patį vaiką, ką jis jaučia, ką išgyvena.

Visi vaikų darbai gražūs ir išskirtiniai: vieni traukė dėmesį savo originalia atlikimo technika, kiti - įdomia mintimi, treti viliojo spalvingumu ir žaismingumu. Kiekvienam jaunąjam kūrėjui yra svarbu, kad jo darbas būtų pastebėtas ir įvertintas. Todėl rengiame vaikų darbų parodėles tėvams, bendruomenei, visuomenei.

Nijolė Krasovskaja 

Paroda eksponuojama Virbališkių buvusioje mokykloje nuo 2018 m. sausio 2 d. iki vasario 28 d. 

Kviečiame visus apsilankyti ir pasigrožėti išskirtiniais, originaliais, spalvingais vaikų kūrybos darbais. 

Aist Zabukait 13 m. Jausmai. Guaas.30x21. 2017

Aistė Zabukaitė. 13 m. Jausmai. Guašas.

jausmai1

Gintarė Jakaitytė. 16 m. Jausmai. Ebru technika. 

jausmai2

Romaina Vilkūnaitė. 16 m. Jausmai. Ebru technika. 

jausmai3

Viktorija Vitkutė. 14 m. Jausmai. Akvarelė.