Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Prancūzų grafikės Marie Noëlle de Rohozinskos darbų parodos pristatymo vakaras

Šių metų sausio 26 d. Kupiškio etnografijos muziejuje vyko prancūzų grafikės Marie Noëlle de Rohozinskos parodos atidarymas ir pristatymas

Marie Noëlle de Rohozinska yra tapytoja ir graverė iš Prancūzijos. Aistringa muzikos mylėtoja, puikiai groja fortepijonu, gilino žinias Muzikologijos universitete, Paryžiaus Sorbonos universitete. Žavėdamasi vizualiu menu, pasirinko grafiką. Savo darbus eksponuoja Prancūzijoje, Ispanijoje ir JAV.

 Grafikės kūrybos pagrindas – žmonijos laikinumas. Per atspaustų tekstūrų subtilumą, ji sumaištį paverčia vizualia poema. Kūrėja rėždama subtilias linijas ir jų tekstūras, pabrėžia trapumą ir žmonių darbų laikinumą: saulėgrąžos žiedlapį, kaimelio aptvarą, medieną drožėjo rankose.

 Parodą pristatė garsi fortepionistė Simona Zajančauskaitė ir pianistė Viktorija Vorobjovaitė.

S. Zajančauskaitė yra aštuonių respublikinių ir devynių tarptautinių konkursų laureatė, nuolatinė meistriškumo kursų dalyvė. Nuo 2007 m. kartu su seserimi Justina Zajančauskaite savo gimtajame mieste Rokiškyje rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį“.

 Viktorija Vorobjovaitė yra jaunoji pianistė, kilusi iš Rokiškio raj. Pandėlio miestelio. Šiuo metu mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

 Salėje netilo plojimo garsai. Skambėjo nuostabūs kūriniai, kurie užbūrė ne vieną sėdėjusį žiūrovą. Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė tardama padėkos žodžius,  paprašė visų vardu pakartoti dar keletą kūrinių. Likom visi sužavėti ir džiaugiamės, kad galėjome  šiek tiek prisiliesti prie klasikinės muzikos garsų.

IMG 0484

Nuotraukoje pianistė Viktorija Vorobjovaitė.

IMG 0491

Nuotrauka renginio metu.

IMG 0501

Nuotraukoje fortepionistė Simona Zajančauskaitė.

IMG 0475

Sveikinimo žodį tarė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė.

IMG 0506

Nuotraukoje Viktorija Vorobjovaitė (stovi kairėje) ir Simona Zajančauskaitė.