Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Lietuvos gimtadienis Adomo Petrausko muziejuje.

Vasario 9 dieną Adomo Petrausko muziejuje vyko renginys „Nors esi maža, bet esi didi...“. Šventės pradžioje skambėjo akordeono klavišų skleidžiama melodija „Žemėj Lietuvos“, kurią atliko Kupiškio meno mokyklos auklėtinė Ernesta Knizikevičiūtė. B. Brazdžionio eilėmis muziejininkė Jolanta Knizikevičienė pasveikino dalyvius ateinančio šimtmečio ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ir palinkėjo puoselėti bendruomeniškumą, susitelkti bendram darbui ir gražiai Lietuvai kurti, kad vasario 16 – oji suteiktų stiprybės, tikėjimo savimi ir savo tauta.

Toliau renginį tęsė muziejininkė Laura Eižinienė pristatydama tautodailininkės Ritos Molienės karpinių parodą, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui. Parodos autorė džiaugėsi, jog kolektyvas ją paskatino surengti šią parodą ir savo darbuose parodyti Lietuvai ir Kupiškiui istoriškai ir kultūriškai svarbias vietas. Autorė gyvena ir dirba Subačiuje, todėl nuostabos nesukėlė, jog žiūrovai atpažino iškarpytą Subačiaus grūdų sandėlį („magaziną“). Reikšmingus Lietuvai statinius, Gedimino ir Trakų pilis, dalyviai taip pat lengvai atpažino. Parodoje galima pamatyti ir Adomynės dvarą, Rokiškio bažnyčią, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčią ir kitus darbus.

Tautodailininkę parodos atidarymo proga atvyko pasveikinti Subačiaus vaikų lopšelio – darželio kolektyvas ir vaikai, kurie deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, auklėtoja Vilma Aleknienė akomponavo kanklėmis.

Kupiškio tautodailininkų vardu pasveikinti R. Molienės atvyko tautodailininkė Irena Vapšienė, kuri pasidžiaugė nauja ir aktyvia nare visai neseniai įstojusią į tautodailininkų gretas bei įsitraukusią į Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus liaudies meno studijos „Židinys“ veiklą.

Muziejaus kolektyvas padėkojo už gražią parodą, bendradarbiavimą, tautinio paveldo puoselėjimą. Palinkėjo kūrybinio polėkio, idėjų naujiems darbams ir parodoms, bei skyrė Fr. Alfidi  muzikinį kūrinį „Žalieji vandenys“, kurį atliko akordeonistė E. Knizikevičiūtė.

Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti į edukacinį užsiėmimą „Lietuvos valstybingumo ženklai“, kurio metu visi žiūrėjo trumpą filmą apie mūsų šalį, kūrė „Lietuvos 100 – mečio rankyčių medį“, liejo trispalves žvakeles, piešė ir spalvino valstybingumo ženklus.

Šventės dalyviai vaišinosi arbata, iškeptais keksiukais. Jų net šimtą su meile iškepė muziejaus darbuotoja Palmira Kamarauskienė. Visi susirinkusieji į renginį kartu smagiai pažino, kūrė,  šventė ateinantį Lietuvos gimtadienį.

Muziejininkės Laura Eižinienė ir Jolanta Knizikevičienė

Nuotraukos Jurgitos Malevičiūtės

uog1

Nuotraukoje 100 keksiukų, kuriuos iškepė muziejaus darbuotoja Palmira Kamarauskienė.

uog2

Renginio metu buvo pristatyta tautodailininkės Ritos Molienės karpinių paroda.

uog3

Renginį aplankė dvi nuostabios moterys G. Družienė (stovi dešinėje) ir I. Kirdienė.

uog4

Renginio ir parodos pristatymo dalyviai.

uog5

Nuotraukoje Kupiškio meno mokyklos auklėtinė Ernesta Knizikevičiūtė atliko melodiją "Žemėj Lietuvos".

uog6

Renginio vedėjos Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė (sėdi kairėje) ir A. Petraukso muziejaus specialistė Laura Eižinienė.

uog7

Nuotraukoje tautodailininkė Rita Molienė (stovi kairėje) trumpai pristato savo karpinius. Dešinėje A. Petrausko muziejaus specialistė L. Eižinienė.

uog9

Tautodailininkės Ritos Molienės atvyko pasveikinti Subačiaus vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai. Kanklėmis akomponavo auklėtoja Vilma Aleknienė.

uog10

Sveikinimo žodį tarė Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus liaudies meno studijos "Židinys" atstovė Irena Vapšienė.

uog11

Visi renginio dalyviai kartu kūrė "Lietuvos 100-mečio rankyčių medį".

uog14

Nuotrauka prie 100-mečio medžio.

uog15

Nuotraukoje Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė su renginio dalyve.

uog16

Prie "Lietuvos 100-mečio rankyčių medžio" įsiamžino Subačiaus vaikų lopšelio-darželio kolektyvas ir vaikai.

uog17

Su Gimtadieniu, Lietuva!!!

uog18

Edukacinio užsiėmimo "Lietuvos valstybingumo ženklai"  metu reginio dalyviai ir svečiai galėjo išsilieti sau norimą žvakutę.

uog19

Nuotraukoje vaikai su savo išsilietomis žvakėmis.