Popietė „Tautos, kaip ir medžio, stiprybė šaknyse“

Vasario 14 d. gerai nusiteikę vaikai ir suaugę rinkosi į Virbališkių biblioteką, kur buvo organizuota popietė „Tautos, kaip ir medžio, stiprybė šaknyse“, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kiekvienas dalyvis gavo dovanų rankų darbo tautinį aksesuarą.

Renginys prasidėjo iškilmingai - nuskambėjo „Tautiška giesmė". Ateinančios jubiliejinės Vasario 16-osios šventės proga pasveikino bei pakvietė kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Laukminiškių kaimo muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Paskutinės himno eilutės – svarus palinkėjimas, rimtas priesakas Lietuvos žmonėms. Žiūrėdami video ,,Atkurtai Lietuvai 100 metų“, priminėme Lietuvos istorijos momentus, kaip šalis siekė nepriklausomybės atkūrimo, koks sudėtingas buvo valstybės laisvės kovų kelias.

Didžiuojamės savo gimtąja  kalba, todėl ir renginiui buvo pasirinkti gražiausi eilėraščiai apie gimtinę, Lietuvą, kuriuos skaitė bibliotekininkė Lidija ir jaunieji virbališkiečiai.

Edukacinio užsiėmimo metu pasišnekučiuodami kūrėme Lietuvos šimtmečiui prisiminti knygelę ,,Širdies dalelė Lietuvai“. Žaismingai visi kartu darėme  trispalves gėles. Mažiesiems dalyviams talkino bibliotekininkės Laima ir Lidija. Kiekvienas norėjo  parsinešti spalvingus darbelius į namus, kad pasipuoštų šventei.

Popietės dalyviai dalyvavo viktorinoje „Vasario 16- oji ". Muziejininkė Jolanta pakvietė vaikus domėtis savo valstybės istorija bei dalyvauti šventiniuose renginiuose, o nugalėtojams Samantai Daniuševičiūtei ir Rolandui Stanikui įteiktos austos tautinės juostelės.

Viso renginio  metu skambėjo lietuviška, patriotiška muzika, dainos apie Tėvynę. O po visų jaudinančių akimirkų visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti arbata. Visus sužavėjo bibliotekininkės Lidijos Mačiulienės padarytas  trispalvis tortas, skirtas Lietuvos gimtadieniui.

Vasario 16-oji tai šventė simbolizuojanti tautos vienybę, valią, tikėjimą. Taip kartu paminėjome šią visiems mums svarbią datą, kuri įkvepia stiprybės, atveria naują gyvenimo puslapį su prasmingais darbais ir nuoširdžia pagarba savo Tėvynei, žmonėms.

Laukminiškių kaimo muziejaus muziejininkė Jolanta Knizikevičienė.

Nuotraukos Jolantos Knizikevičienės ir Lidijos Mačiulienės

1 SAM 0483

Renginio dalyviai susirinko į edukacinę popietę.

medis

Visi įdėmiai žiūri video filmą "Atkurtai Lietuvai 100".

medis2

Gražiausi eilėraščiai skirti Lietuvai.

medis3

Nuotrauka renginio metu.

medis4

Visi renginio dalyviai buvo užimti edukacine veikla.

medis5

Ačiū, Lietuva!

medis6

Mažųjų virbališkiečių sukurti darbeliai.

medis7

Renginio dalyviai.