Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Kupiškio rajono tautodailininkų 2017 m. ataskaitinės kūrybos darbų parodos pristatymas

Šių metų kovo 23 d. Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko 2017 m. Kupiškio rajono tautodailininkų ataskaitinės parodos pristatymas, kurį vedė  fondų saugotoja Giedrė Zuozienė.

Nors oficialios šimtmečio ceremonijos jau praėjo, bet visus šiuos metus mes kalbam apie tai, kaip budom iš baudžiavinio miego, prisimenam ir minim visus herojus, prisidėjusius prie valstybės atkūrimo. Ir tai labai gražu ir prasminga. Tačiau šiandien norisi kalbėti ne apie praeitį, o apie tęstinumą. Ir neblogąja prasme, kad ir prieš šimtą metų buvo tokių pat skaudulių kaip emigracija, nedarbas, kontrabanda ir žmonių nesusikalbėjimas. Galime pasidžiaugti, kad vis dar yra tęsiama liaudies meno tradicija, perduota iš kartos į kartą ir kad šie kūrėjai savo kūriniais prisideda prie senųjų amatų išsaugojimo ir populiarinimo.

Visus susirinkusius muzikiniais kūriniais sveikino Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio liaudiškos muzikos kapela „Brigadėla“. Didelio būrio tautodailininkų pasveikinti atvyko Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas bei Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. Padėkos žodžius taip pat tarė Lietuvos Respublikos seimo narys Jonas Jarutis, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė ir Lietuvos Respublikos seimo nario Audriaus Šimo padėjėja Eglė Blaževičienė.

Tautodailininkai sulaukė begalės gražių žodžių ir padėkų, kad Kupiškio miestas yra garsinamas tokiais darbais, kurie keliauja po visą Lietuvą. Ypatingai visi dėkojo šios parodos iniciatorei, auksinių rankų turėtojai Kupiškio rajono tautodailininkų pirmininkei Virginijai Jurevičienei. Galime tik pasidžiaugti, kad šios tautodailininkės darbai keliauja ne tik po visą Lietuvą, bet jau ir pasiekė užsienį. Kaip sakė gerbiamas meras: „ ..tegu ir negrįžta, lai keliauja dar ilgai ilgai, bei garsina mūsų kraštą..“

Šiais metais savo tapybos, metalo, keramikos, akmens, pynimo, audimo, karpinių, medžio, mezgimo, nėrimo, grafikos, paprotinio meno darbus pristatė 24 kūrėjai.

Plačiau tautodailininkų praėjusių metų darbus pristatė Kupiškio rajono tautodailininkų pirmininkė Virginija Jurevičienė. Ji demonstravo skaidres apie nuveiktus darbus, kur ir kokios parodos buvo surengtos, kokius apdovanojimus pelnė.

Kad ir kokia nedidelė mūsų Lietuva, kad ir kokį kuklų vaidmenį ji užimtų pasaulio kontekste, visada reikia prisiminti, kad iš 1918 metų vasario 16-osios 20 signatarų rankų mes gavome ne tik laisvos valstybės pamatus, bet ir priesaką ją saugoti, turtinti ir gražinti. Jog tai vyksta, puikiai iliustruoja mūsų talentingi kupiškėnai. Mes turime kuo didžiuotis.

Nuotraukos A. Jonušytės.

IMG 0953

Kupiškėnai tautodailininkai Alfonsas Blažys (kairėje) ir Vyrautas Pastarnokas bendrauja su Kupiškio rajono viešosios bibliotekos direktoriumi Algirdu Venckumi ( iš dešinės pirmas). 

IMG 0957

Renginio metu.

IMG 0959

Iš kairės: Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Marytė Semaškienė (kairėje) ir kupiškėnai tautodailininkai Aldona Ramanauskienė ir Vytautas Jasinskas. 

IMG 0972

Koncertuoja Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio liaudiškos muzikos kapela „Brigadėla“.

IMG 0981

Renginio metu prisegamos trispalvės juostelės. Iš kairės: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Jurgita Malevičiūtė,  fondų saugotoja Giedrė Zuozienė ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė. 

IMG 0989

Kupiškio etnografijos muziejaus  fondų saugotoja Giedrė Zuozienė (kairėje), tautodailininkė Aldona Ramanauskienė ir muziejininkė Jurgita Malevičiūtė.

IMG 0990

Kupiškio etnografijos muziejaus  fondų saugotoja Giedrė Zuozienė (kairėje) ir Genutė Baniulienė.

IMG 1001

Kalba Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė.

IMG 1011

Kupiškėnai tautodailininkai Vytautas Pastarnokas ir Virginija Jurevičienė. 

IMG 1014

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos pirmininkas Saulius Kronis. 

IMG 1018

Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. 

IMG 1026

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkė Virginija Jurevičienė įteikia Kupiškio rajono savivaldybės merui Dainiui Bardauskui leidinį. 

IMG 1036

LR Seimo narys Jonas Jarutis įteikia 100-mečio ženkliukus Kupiškio tautodailininkėms Irenai Vapšienei ir Virginijai Jurevičienei.

IMG 1040

Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. 

IMG 1048

Sveikina LR Seimo nario Audriaus Šimo padėjėja Eglė Blaževičienė.

IMG 1054

Tautodailininkės iš Rokiškio. 

IMG 1060

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Biržų skyriaus pirmininkas Kęstutis Preidžius.

 IMG 1064

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Ukmergės skyriaus pirmininkas Rimantas Zinkevičius.

 IMG 1070

Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. 

taut

Bendra Kupiškio rajono tautodailininkų nuotrauka atminimui.