Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Edukacinis užsiėmimas „Aš gyvenimo rate“

Balandžio 14 dienos popietė Adomo Petrausko muziejuje prasidėjo kūrybiškai ir žaismingai. Vyko edukacinis užsiėmimas "Aš gyvenimo rate". Užsiėmimą vedė tautodailininkė iš Panevėžio Jurgita Čiplytė. Kad būtų lengviau bendrauti  su dalyviais, edukacinio užsiėmimo vedėja pasiūlė pažaisti žaidimą, kuris padėtų išlaisvinti vaizduotę, įsikūnijant į ištrauktą personažą. Taip po truputi visi kartų pradėjo kūrybinę veiklą.

Sunku tiksliai pasakyti kada ir kuri iš senųjų kultūrų pirmoji pradėjo kurti mandalas. Pavadinimai bei kūrimo tikslai kiekvienoje šalyje buvo ir yra saviti bei skirtingi, o šiandien šiuos piešinius priimta vadinti bendru sanskrito žodžiu - mandala. Senoji mandalų kūrimo tradicija susijusi su įvairiais  ritualais, taip pat kuriamos siekiant teikti apsaugą, sėkmę, skleisti harmoniją. Mandalos buvo kuriamos ir Lietuvoje - metaliniai saulės kryžiai, prieverpsčių bei velykinių margučių puošimas saulėmis mena seną, pagonišką mandalos - saulės kūrimo tradiciją. Šią mandalų kūrimo tradiciją bandė pratęsti ir edukacinio užsiėmimo "Aš gyvenimo rate" dalyviai. Kiekvienas per mandalą bandė atskleisti ir pažinti save, ant drobės nutapė po savo asmeninę mandalą. Popietės metu kiekvienas dalyvis šventę kūrė sau. 

Kartais mums reikia pabėgti, pabūti su savimi, priimti svarbius sprendimus, geriau pažinti save. Blaškomi abejonių, vis nutoliname šį laiką, pasinerdami į šeimos. draugų, pažįstamų bėdas, svajones. Niekada nevėlu sustoti ir rasti laiko sau, atsakyti į klausimus: o kas aš esu, ko aš noriu, siekiu..? Mandalos kūrimas - tai yra laikas sau, savęs atradimo pradžia. Tikimės, kad šios popietės metu dalyviai leidosi į smagią savęs pažinimo kelionę, kuri praturtino ir leido išlaisvinti vaizduotę. 

A. Petrausko muziejaus muziejininkė Laura Eižinienė.

mand3

Edukacinio užsiėmimo vedeja Jurgita Čiplytė.

mand2

Vyksta susipažinimas su dalyviais.

mand4

Susipažinimo žaidimo metu.

mand1

Jurgita Čiplytė pasakojo nuo ko prasideda mandalų piešimas ir kūrimas.

mand5

Prasideda kūrybinis darbas.

mand6

Muziejininkė Laura Eižinienė padeda paruošti dažus.

mand7

Spalvų gausybė ir įvairovė.

mand8

Paruošiamieji darbai.

mand9

Edukacinio užsiėmimo dalyvės nupiešta mandala.

mand10

Dalyvė su savo pačios sukurta mandala.

mand11

Dar vienas nuostabus grožis dalyvės rankose.

mand12

Mandala.

mand

Bendra nuotrauka su edukacio užsiėmimo vedėja Jurgita Čiplyte ( kairėje antra) ir su savo kurtomis mandalomis.

mand13

Foto akimirka.